„Šestatřicetiletá řidička osobního fordu jedoucí ve směru od Brna, přejela z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetla s protijedoucí škodovkou. Oba dva účastníci dopravní nehody museli být se zraněními převezeni do nemocnice, k jejich transportu přiletěl na místo nehody i vrtulník,“ informoval policejní mluvčí David Chaloupka.

Právě mladá žena, která řídila ford, je zraněná nejvážněji. „Na místo jsme proto vyslali pozemní i letecké posádky. Řidičku jsme ošetřili s těžkými zraněními a letecky přepravili na traumacentrum Fakultní nemocnice v Bohunicích,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Řidič škodovky přitom utrpěl středně těžká zranění. „Po jeho ošetření a poskytnutí přednemocniční péče jsme ho následně převezli do vyškovské nemocnice,“ doplnila za záchranáře Bothová.

Silnice byla pro řidiče v místě nehody dvě hodiny neprůjezdná. Doprava je v současnosti již bezproblémová. „Řidičce fordu vyšel pozitivní test na alkohol, jeho přesnou hodnotu budeme znát po rozboru krve,“ dodal Chaloupka.