Podle informací na webových stránkách policie se u vesnice v délce zhruba tří kilometrů nachází uježděný sníh a cesta z Drnovic do Podomí je uzavřená pro nákladní auta. „Vzpříčil se tam kamion,“ uvedla vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Na uježděném sněhu pak havaroval traktor s vlekem v Nemojanech. Ocitl se mimo silnici a hrozí, že se převrátí do potoka. Řidič vyvázl bez zranění. V Račicích poblíž penzionu U Pastorků zase omezuje provoz uvízlé nákladní auto s dřevěnou kulatinou. 

Komplikace jsou i zhruba kilometr za Letonicemi směrem na Bučovice. V jednu hodinu se asi kilometr za vesnicí směrem na Bučovice srazilo osobní auto s autobusem. Kolize se obešla bez zranění. 
Problematická je už i situace na dálnicích. „Na D1 je to ve směru na Prahu na 207. kilometru u Holubic. Doprava bude odkloněná na exitu v Holubicích,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb. Podle dostupných informací se v okolí místa tvoří kolony. 

Jak doplnil Šváb, jihomoravští policisté řešili jen v úterý dopoledne padesát dopravních nehod. „Komplikace řidiče čekají na celé jižní Moravě. Pokud někdo nemusí, ať ani nevyjíždí,“ vzkázal Šváb.

Podle informací cestářů jsou silnice první, druhé a třetí třídy kvůli sněhu a silnému větru sjízdné se zvýšenou opatrností. „Dohlednost je vlivem srážek snížena,“ varují cestáři na svém webu. Na silnicích se nachází rozbředlý sníh. „V terénu máme všechny sypače,“ sdělil vedoucí vyškovského cestmistrovství Pavel Dvořák.