Podle předběžných informací předjížděl před ním jedoucí osobní auto, zpět se však nezařadil a pokračoval v levém jízdním pruhu. „Nehoda se stala na konci obce ve směru na Újezd u Brna. Motorkář se zřejmě rozhodl předjet i stojící osobní auto značky Volvo, které však začalo odbočovat vlevo k firmě Brož," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Došlo ke střetu, při němž čtyřiačtyřicetiletý motocyklista utrpěl velmi vážná zranění. „Pomáhali jsme zdravotníkům s resuscitací zraněného motorkáře, pro kterého přiletěl vrtulník. Zasypali jsme uniklé provozní kapaliny, zajistili místo proti vzniku požáru i úklid silnice," řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Stav muže byl velmi vážný. „Lékaři se na místě podařilo obnovit jeho základní životní funkce. Vrtulník ho přepravil na ARO bohunické nemocnice v Brně," upřesnil za zdravotníky Vladimír Jarušek. Na následky zranění nicméně v nemocnici zemřel.

Zranil se také pětatřicetiletý řidič Volva. „Jeho zranění jsou středně těžká. Skončil na chirurgii brněnské fakultní nemocnice," doplnil Jarušek.

Od začátku června jde už o čtvrtou smrtelnou dopravní nehodu na Vyškovsku.