Dodal, že třem lidem už nebylo pomoci. Jednalo se o výjezdy k otevření bytu, oživování automatizovaným externím defibrilátorem a v jednom případě o transport. V sobotu před polednem zasahovali hasiči u poškozené střechy v Brně-Chrlicích. Propadla se zřejmě pod tíhou tajícího sněhu. „Byla pod ní zaparkovaná obytná auta. Po domluvě se statikem ji hasiči podepřeli a zajistili proti dalšímu pádu. Událost řešili téměř čtyři hodiny,“ dodal mluvčí.

Stejně jako policisté a záchranka vyjížděli hasiči v sobotu k několika dopravním nehodám. U nich nemuseli nikoho vyprošťovat. Při střetu dvou osobních aut v brněnské ulici Olomoucká se v sobotu v podvečer zranilo pět lidí. Jednalo se o lehká zranění. „Dechové zkoušky řidičů byly negativní. Předběžná příčina nehody bylo nedání přednosti v jízdě. Škodu na nabouraných autech odhadli policisté na sto tisíc korun,“ informoval policejní mluvčí Petr Vala.

| Video: Youtube

Lehkými zraněními pak skončily nehody v Rosicích a Popovicích na Brněnsku a v brněnské ulici Žabovřeská. Dvě auta bourala také v Podivíně. „Dva lehce zraněné převezla záchranka na chirurgii do břeclavské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Hasiči zasahovali také u tří drobných požárů s celkovou škodou v jednotkách tisíců korun a bez zranění. K požárům stromů vyjížděli například v Hlohovci na Břeclavsku, Vícemilicích na Vyškovsku a pak k požáru odpadu v Horních Heršpicích na Brněnsku. „Zaznamenali jsme i jednu zajímavost. Večer jsme ve Veselí nad Moravou zachránili kočku zaklíněnou v motorovém prostoru osobního auta,“ uzavřel výčet sobotních zásahů Jaroslav Mikoška.