Když přišel na čerpací stanici vykazoval příznaky úzkosti. „Žena proto raději zvedla telefon a zavolala hlídku městské policie. Sdělila, že k nim přišel neznámý muž, který brečel a obsluze řekl, že mu umírá syn,“ informovali v úterý o případu z nedělního večera vyškovští strážníci.

Ve vyškovské nemocnici vznikne centrum pro přirozené porody.
Ve vyškovské nemocnici vznikne centrum pro přirozené porody. Rozšíří kapacitu

Poté muž odešel neznámo kam. „Paní měla obavu, aby si muž něco neudělal. Kolegové vyrazili na místo a od obsluhy si vyžádali jeho popis. Dotyčný byl menší silnější postavy, obsluha zároveň popsala, co měl na sobě. Díky městskému kamerovému systému se podařilo muže během několika minut dohledat,“ informoval velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Muže našli strážníci v Smetanových sadech. Sdělil jim, že už neví, jak dál, a že nechce žít. „Z důvodu jeho psychického stavu kolegové na místo přivolali rychlou záchrannou službu. Sanitka muže nakonec převezla na brněnskou psychiatrii,“ doplnil šéf strážníků s tím, že orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu nakonec u osmatřicetiletého muže ukázala 1,35 promile.