„Vírník spadl asi na třetím kilometru D46 ve směru na Olomouc. Stroj zůstal ležet asi tři metry od dálničního tělesa. Zraněného pilota vyprostili ještě před našim příjezdem kolemjedoucí lidé. Záchranáři ho letecky transportovali do nemocnice,“ uvedl přímo z místa mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Tragický pád malého letadla na letišti u Kyjova. Ve stroji uhořeli dva muži.
Letecká tragédie na Hodonínsku: piloti po pádu do pole uhořeli

O zraněného se postarali záchranáři „Na místo jsme vyslali leteckou záchrannou službu a inspektora provozu. Ošetřili jsme muže středního věku. Pacient byl při našem příjezdu při vědomí. Zaléčili jsme jej, zafixovali do vakuové matrace a letecky jsme jej se středně těžkými poraněními transportovali do traumacentra Fakultní nemocnice Brno,“ přiblížila zásah záchranářů mluvčí Michaela Bothová.

Kouzlo zámku zvýrazní noční nasvícení. V opravené památce přibyl také výtah pro hendikepované.
Slavkovský zámek nasvítí v noci. Podívejte se na tu krásu

Hasiči na místo vyjížděli s podezřením na požár stroje. „Z vírníku se totiž kouřilo, takže podezření tu bylo, ale nakonec jsme jen zasypávali provozní kapaliny. Doprava na dálnici byla krátce po havárii částečně omezena, provoz byl svedený do jednoho pruhu a tvořila se kolona,“ dodal Mikoška. 

Letecká neštěstí jsou na jihu Moravy ojedinělá. Technické problémy s letadlem a nezvládnutý manévr krátce po startu patrně stály za pádem ultralehkého letadla u Miroslavi na Znojemsku. Ve zříceném stroji uhořel v roce 2008 jednapadesátiletý spolumajitel blízkého letiště a aeroklubu. Muž pocházel z Brna.

Čtyřiadvacetiletí manželé zahynuli u Miroslavi při pádu ultralightu v roce 2001.

V roce 2011 zemřela při leteckém neštěstí jedna z legend hokejové Komety Jaroslav Jiřík. Byl pilotem jednomístného sportovního letadla, které spadlo poblíž letiště v brněnských Medlánkách. Letoun se zatím z neznámých důvodů zřítil do pole s řepkou poblíž Turistické ulice v Brně.

Jaroslav Jiřík
Ve zříceném letadle zemřela hokejová legenda Komety Jaroslav Jiřík