Na místo události tehdy spěchali záchranáři s vrtulníkem, hasiči i policie. „Vírník spadl na třetím kilometru D46 ve směru na Olomouc. Stroj zůstal ležet asi tři metry od dálničního tělesa. Zraněného pilota vyprostili ještě před našim příjezdem kolemjedoucí lidé,“ uvedl v den havárie mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

O zraněného z vírníku se postarali záchranáři, kteří jej letecky transportovali do traumacentra Fakultní nemocnice Brno. Utrpěl středně těžká poranění.

Z vírníku se podle informací hasičů těsně před havárií kouřilo. „Měli jsme podezření také na požár stroje, nakonec jsme ale jen zasypávali provozní kapaliny. Doprava na dálnici byla krátce po havárii částečně omezena, provoz byl svedený do jednoho pruhu a tvořila se kolona,“ upřesnil tehdy Mikoška. 

Policisté v souvislosti se zveřejněním video záběrů nehody prosí případné svědky události, aby se vyšetřovatelům ozvali. "Své informace či poznatky k havárii mohou předat buď přímo vyšetřovateli na telefonní číslo 725 086 061, nebo na tísňovou linku 158," upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.