Studentům podle zdroje listu ukazoval, jak jsou granáty konstruované. „I v tomto případě se snažil granát zneškodnit a vyrobit z něj maketu pro svou výuku,“ popsal zdroj s tím, že nadporučík byl zkušeným a uznávaným vojákem.

Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek ale informaci nepotvrdil. „Jde o spekulace. Zda voják odpálil granát sám nebo ne, je stále předmětem vyšetřování. A dokud nebude u konce, žádné informace k případu nezveřejníme,“ vzkázal.

O výbuchu
- Tragédie se stala 19. září ráno ve sklepě administrativní budovy Jugo ve vyškovských kasárnách.
- Výbuch jednoho vojáka zabil, druhého poranil.
- Na případ je uvalené informační embargo. Jisté je, že ve sklepě budovy neměla munice co dělat.

Nicméně krátce po tragédii sdělil, že munice neměla ve sklepě budovy sloužící také k ubytování, co dělat. Potvrdil také, že sklep slouží vojenské policii. Co se v něm však nacházelo, o tom údajně neměla představu ani vojenská akademie.

Stále platí, že vyšetřování potrvá několik měsíců. Jasno by do něj mohl vnést voják, který byl rovněž 19. září ráno v místě výbuchu a vyvázl s poraněním oka. Podstoupil operaci a z nemocnice už byl propuštěný. Podle deníku MF Dnes nicméně odmítl vypovídat. Ani to ale Pejšek nepotvrdil. „Na pokyn státního zástupce, nebudeme tuto spekulaci jakkoliv komentovat,“ sdělil pouze.