Policejní hlídka si řidiče všimla, protože jel bez světel. Bleskově jí začal ujíždět. „Místní policisté v něm poznali jim známého recidivistu, který za volantem rozhodně nemá co pohledávat a pohotově se za ním vydali. Muž ale na blikající majáky vůbec nereagoval a bez světel stále pokračoval v nebezpečné jízdě serpentinami směrem na Rousínov," nastínil ve středu policejní mluvčí Petr Vala.

Při pokusu policistů o předjetí do nich ujíždějící šofér dokonce narazil. „Osudným se mu nakonec stalo rozhodnutí, že hlídce ujede přes golfové hřiště. Po proražení dřevěného ohradníku totiž starší vůz na podmáčeném terénu jednoduše okamžitě zapadl. Řidič se ještě marně pokusil o útěk, to už ho ale policisté zpacifikovali," popsal mluvčí.

Následně hlídka zjistila, že auto i s klíčky v zapalování recidivista krátce před honičkou ukradl v nedaleké obci. Dechová zkouška u něho ukázala téměř dvě promile alkoholu. „Po vystřízlivění se musí mladík zpovídat rovnou z několika trestných činů, kdy mu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi," doplnil Vala.