Na jaké vánoční písně se můžeme tento rok těšit?
K projektu Česko zpívá koledy se už tradičně připojuje i Český rozhlas. Ve středu 13. prosince v 18. hodin si tak můžete zazpívat koledy a vánoční písně, ať budete kdekoli. Ve vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu uslyšíte všechny písně, které letos zazní v rámci projektu Česko zpívá koledy – tedy koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán a Pásli ovce Valaši. A také vánoční písně Rolničky a Veselé Vánoce.

Které stanice Českého rozhlasu budou zpívání přenášet?
Zpívání koled si můžete naladit na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu – v Praze a ve středních Čechách se k projektu Česko zpívá koledy připojuje Český rozhlas Region, v jižních Čechách Český rozhlas České Budějovice, v Plzeňském kraji Český rozhlas Plzeň, v Karlovarském kraji Český rozhlas Karlovy Vary, v Ústeckém kraji Český rozhlas Sever, v Libereckém kraji Český rozhlas Liberec, v Královéhradeckém kraji Český rozhlas Hradec Králové, v Pardubickém kraji Český rozhlas Pardubice, v Kraji Vysočina Český rozhlas Vysočina, v Jihomoravském kraji Český rozhlas Brno, ve Zlínském kraji Český rozhlas Zlín, v Olomouckém kraji Český rozhlas Olomouc a v Moravskoslezském kraji Český rozhlas Ostrava.

close Česko zpívá koledy v Ústí nad Labem. Rok 2022. info Zdroj: Deník/Vilém Maruš zoom_in Česko zpívá koledy v Ústí nad Labem v roce 2022.

Jak si je můžeme naladit?
Jednotlivé regionální stanice Českého rozhlasu naladíte v příslušných krajích prostřednictvím FM vysílačů, jejich konkrétní přehled najdete na webových stránkách konkrétních stanic. Stačí, když do internetového vyhledávače zadáte název dané regionální stanice a na příslušných stránkách zvolíte odkaz „Jak nás naladíte“. Každá regionální stanice vysílá prostřednictvím několika vysílačů, aby ji bylo možné bez problémů naladit i v odlehlejších částech kraje. Například v Praze a okolí můžete zpívat koledy, pokud si naladíte frekvenci 100,7 FM, v Brně 106,5 FM, v Ostravě 107,3 FM, v Plzni 106,7 FM.

Seznam míst, kde se bude zpívat živě, zpěvník a další užitečné informace najdete ZDE.

Je možné si koledy pustit prostřednictvím Českého rozhlasu také ze zahraničí?
Všechny regionální stanice vysílají také v digitálním systému DAB+ a prostřednictvím satelitu Astra 3B. Díky tomu je možné vysílání poslouchat ve velké části Evropy, takže si koledy mohou s rozhlasem zazpívat i krajané třeba v Německu, Rakousku, na Slovensku nebo v Itálii.

Podívejte se, jak se vydařil loňský ročník akce Česko zpívá koledy:

Lze přenos poslouchat i přes internet? Na jakých stránkách?
Ano, každou regionální stanici Českého rozhlasu je možné poslouchat i přes internet, a to kdekoli na světě. Opět stačí do internetového vyhledávače zadat název konkrétní stanice, otevřít její webové stránky a kliknout na modrobílé tlačítko s živým vysíláním. Majitelé chytrých telefonů mohou vysílání všech stanic Českého rozhlasu pohodlně poslouchat v aplikaci můjRozhlas.

Všechny podrobnosti o akci najdete na webu ceskozpivakoledy.cz. Na těchto stránkách je také ke stažení zpěvník koled, který si můžete uložit i do mobilu.

Živě si lze přenos pustit v den konání také přes kanál You tube ZDE

| Video: Youtube

close Česko zpívá koledy info Zdroj: Deník zoom_in Česko zpívá koledy Česko zpívá koledy

Nápad, aby se lidé sešli a společně si užili předvánoční čas bez shonu ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách. A díky Deníku se další rok rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí.

A zpívá se i za hranicemi naší země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se ve Španělsku, Řecku, Turecku, ale například i v Kataru nebo v Americe.