Tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy dává už třináct let lidem možnost užít si hezký podvečer s nejbližšími a příjemně se předvánočně naladit zpěvem oblíbených českých koled. Ve stejný okamžik se po celé zemi i za jejími hranicemi setkají tisíce lidí a zpívají jako jeden hlas. A vy toho můžete být součástí.

Jak se zúčastnit akce Česko zpívá koledy

Máte hned několik možností, jak si zazpívat. Letos akci živě podpoří kapela Čechomor, která zahraje v Plzni, a skupina Divokej Bill, která vystoupí v Ústí nad Labem. Po celém Česku pak bude bezmála dvě stě míst, kde se budou koledy zpívat. Jejich seznam najdete na webu ceskozpivakoledy.cz.

Pjet ale můžete i z pohodlí domova. Stačí si v daný čas naladit vysílání Českého rozhlasu Region nebo si koledy pustit prostřednictvím streamu na webu ceskozpivakoledy.cz.

Jaké koledy si Česko letos zazpívá?

Zůstáváme u tradičních českých vánočních písní. Opět zazní dobře známé Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Další dvě, Pásli ovce valaši a Rolničky, vybrali v hlasování čtenáři Deníku. Na závěr se pak rozloučíme písní Veselé Vánoce.

Texty všech koled vyjdou ve zpěvníku 13. prosince, který bude součástí všech tištěných Deníků. Zpěvník najdete také na webu ceskozpivakoledy.cz, odkud si ho ve formátu pdf můžete stáhnout.

close Vánoční strom roku 2023 info Zdroj: Deník zoom_in

Zapište si do kalendářů termín na příští rok

I v roce 2024 se opět všichni znovu sejdeme. Poznamenejte si ve svých kalendářích termín 11. prosince v čase od 18 hodin.

close Česko zpívá koledy 2023 info Zdroj: Deník zoom_in Česko zpívá koledy

Nápad, aby se lidé sešli a společně si užili předvánoční čas bez shonu ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách. A díky Deníku se další rok rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí.

A zpívá se i za hranicemi naší země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se ve Španělsku, Řecku, Turecku, ale například i v Kataru nebo v Americe.