Florbalisté Sokola Ivanovice zažili sportovně dokonalou sobotu. Do Blanska odjížděli v pozici průběžně pátého z osmi celků Jihomoravského přeboru mužů divize I., domů se ale už vraceli s vědomí vzestupu hned o dvě příčky. Díky povedeným zápasům s Letovicemi a „béčkem“ Blanska. „Říkali jsme si, že budeme spokojeni s třemi body za výhru s Letovicemi. Ale máme víc,“ poznamenal hráč a vedoucí týmu Milan Myška.

Sokol se často potýká s nepovedenými úvodními třetinami, v prvním sobotním duelu tomu ale bylo jinak. Letovice se sice vrhly do útoku, ale jejich tlak byl platonický, což neplatilo o ivanovické snaze. Pochylý a Kryl už do první pauzy zařídili pro své barvy dvougólové vedení. Ve druhé patnáctiminutovce Sokolu navíc přála štěstěna při vlastní brance Letovic a přestože soupeř v závěru korigoval, obrat se nekonal.

Ivanovice vyhrály 4:2, když ještě přesně zamířil Tvrdý. „Na konci už nás zatlačili, ale ubránili jsme to. Obrana fungovala, jak měla, a když přálo i štěstí, vyšlo to,“ radoval se gólman a druhý týmový šéf Michal Večeřa.

Po téměř pětihodinové pauze, zaviněné vsunutými zápasy juniorských soutěží, se Ivanovičtí postavili domácím favoritům. Atlas ČKD Blansko si zřejmě nepřipouštělo žádný větší odpor soupeře, ale opak byl pravdou. Do poloviny utkání přesně zamířili jen jednou a pak se jen nevěřícně dívali, jak Sokol otáčí díky přesné mušce Kryla a Podolana skóre. Když do konce druhé třetiny Ivanovice přidaly třetí úspěch Tvrdého, diváci tušili překvapení. A stalo se, i když až po dramatu. Domácí snížili až na konečných 2:3. „Vletěli na nás, ale my hráli v klidu s vědomím, že bodově už máme splněno. A bylo to znát, nejvydařenější výkon v ročníku,“ konstatoval Večeřa.

Ivanovičtí tak drží dvě utkání před koncem třetí místo, sedmý je druhý celek z Vyškovska Slavkov u Brna. Ten o víkendu vybojoval jediný bod za remízu s Boskovicemi a nestačil na Jedovnice.