Jihomoravská liga florbalistů a její zítřejší jedovnický turnaj budou pro okres výjimečné. V sezoně podruhé a naposled se potkají týmy dvou oddílů Vyškovska, od desíti hodin. Čeká se zajímavých pětačtyřicet minut čistě sokolského duelu bučovického Dynama B a Ivanovic na Hané. Jejich první setkání mělo vše. Bojovnost, dramatičnost, technické finesy, dokonce i nervy na pochodu a červenou kartu. Jiný scénář se při odvetě nečeká.

Prognózy vítězně ukazují na Bučovické. Vždyť vedou tabulku a míří k celkovému triumfu. „Nemůžeme si dovolit zakolísání. Kvalita by měla být na naší straně. Budeme víc odpočinutí než minule, můžeme tvořit,“ zavzpomínal na prosincový střet s výsledkem 7:4 pro Dynamo týmový šéf Ladislav Dufek.
Bučovice mají další vážný důvod udržet se na postupovém místě, jejich áčku z vyšší třetí ligy se stále týká sestupová hrozba. „Může tam spadnout až pět mužstev, proto tady musíme urvat první flek jako jistotu. Kluci z Ivanovic budou zase draví, ale když nebudeme mít střeleckou smůlu, měli bychom vyhrát,“ zmínil Dufek.

Ivanovice svoji pozici před utkáním nepřeceňují, ale nechtěly by zase prodat kůži lacino. „První derby ukázalo, že se s nimi dá hrát vyrovnaný úsek hry, ale těžko zápas. Jsou trochu někde jinde. Ale ve florbale je možné cokoli. Kdyby se podařilo pár rychlých branek, dalo by se to,“ naznačil brankář a vedoucí družstva Michal Večeřa.

Jeho skvadra ještě nemá nic jistého, vždyť na sedmém místě má na předposlední Mikulov náskok jen sedm bodů, přičemž má oproti nejbližším soupeřům odehrány o dvě utkání více. „I my máme důvody, proč uspět. Musíme se držet středu tabulky, jinak to může dopadnout zle. Na posledních turnajích jsme ztratili zbytečně moc bodů. Musíme do toho jít naplno, nebetonovat, tlačit se do útoku. Nemáme proti prvnímu co ztratit,“ prohlásil Večeřa.

Předvánoční zápas těchto soků skončil zbytečným extempore v poslední minutě. V hlavních rolích Martin Houšť za Bučovice a ivanovický Vladimír Koutňák. Jejich neshody vyústily ve větší počet trestných minut pro Houště a červenou kartu pro druhého jmenovaného. Uvidíme, zda už horké hlavy vychladly a nebo se něco podobného bude opakovat.

Obě strany budou v sobotu mít ještě jednu bodovou možnost. Bučovičtí nastoupí o půl jedné proti pátému Psycho Brno – FbC ZŠ Horní a myslí jasně na výhru. Hned po nich se pokusí Ivanovice udolat tabulkově horší Atlas ČKD Blansko B.

Jihomoravská liga
Hala Jedovnice
Sobota 13.3.
10.00 hodin FbC Sokol Dynamo Bučovice B – FBC Sokol Ivanovice na Hané, 12.30 Bučovice B – Psycho Brno-FbC ZŠ Horní, 13.45 Atlas ČKD Blansko B – Ivanovice.