Pouhé hodiny zbývají do zahájení velkého boxerského svátku na Hané.

„Přípravy probíhají podle plánu, vše je jak má být,“ říká Tomáš Rak, ředitel WINKHAUS Mistrovství České republiky mužů a žen v boxu 2010.

Republikový šampionát se odehraje ve třech dnech. V pátek celá akce vypukne a vrcholit bude kolem nedělního poledne. „Startujeme v pátek ve 14 hodin, kdy budou na programu první vyřazovací boje. V ženských kategoriích pak budou ještě následovat i semifinálové boje, tak aby ženy v sobotu mohly boxovat finále,“ prozrazuje program prvního dne ředitel a mluvčí mistrovství Rak.

Překvapení na úvod?

A rozhodně již úvodní den prostějovského šampionátu bude stát za to.„První den bude zajímavý v tom, že favorité budou mít proti sobě soupeře, kteří mezi favority nepatří, ale kteří se budou chtít hlavně ukázat. Úvodní den může nabídnout spoustu překvapení a tím je hodně zajímavý,“ zve Rak všechny příznivce boxu již na úvod mistrovství.

Palce mohou diváci držet i domácím borcům. Mezi největší adepty na vítězství bude patřit prostějovský Marek Bosý ve váhové kategorii do 64 kg, Tituly z loňského mistrovství pak obhajují domácí borci Vardan Besaljan (do 75 kg) a Dušan Chromý (do 56 kg). Největším favoritem v nejnižší váhové kategorii do 52 kg je boxer olomoucké Dukly Mario Wiederman. Zálusk na zlatou medaili si také dělá prostějovský Petr Novotný, který boxuje v kategorii do 91 kg.

Vstřícné vstupné

Organizátoři šampionátu nastavili příjemné ceny vstupenek, takže na nejlepší boxery České republiky se může jít podívat prakticky každý. Základní jednodenní vstupné činí 60 Kč. Možnost je ale také zakoupit VIP vstupenky za 90 Kč, o které je v předprodeji velký zájem.

„Prostějov není město, kde se nějakým významným způsobem budou vstupenky kupovat v předprodeji, ale o VIP vstupenky, které zahrnují občerstvení a místo u stolu v blízkosti ringu, je velký zájem. Základní vstupenky se budou prodávat v podstatě až v den konání,“ vysvětil Rak. Diváci mají možnost dále zakoupit vstupenky na všechny tři dny. Základní za 150 Kč a VIP za 250 Kč. Předprodej probíhá ve Společenském domě ve starožitnictví.

MIROSLAV MAZAL

Program MČR v boxu mužů a žen

Pátek 3.12.2010

14:00

vyřazovací boje

semifinálové boje

Sobota 4.12.2010

14:00 ZAHÁJENÍ MČR

14:15 semifinálové boje

19:00 FINÁLE ŽEN

Neděle 5.12.2010

10:00 FINÁLE ŽEN

11:00 FINÁLE MUŽŮ

14:00 VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ