Letní běžecký miniseriál Nemojské běžecké léto se otevřel v sobotu. První z běžeckých závodů pro nejširší veřejnost v Nemojanech nesl jméno Nemojská sedmička.

Letošní ročník sedmikilometrového závodu se vyznačoval poněkud nižší účastí. Přestože pro atlety letní přestávka, jíž si užívá většina sportovců ostatních odvětví, neplatí, ani oni se neúčastní všech závodů. „Hodně běžců i třeba z Vyškova má dovolené, takže nás tentokrát běželo o něco méně,“ vysvětluje organizátor závodu a zároveň jeden z běžců Zdeněk Smutný.

Zklamán však nebyl. „I přes malé startovní pole se v závodě ve všech kategoriích představila řada dobrých běžců,“ říká Smutný. V Nemojanech se tentokráte představili závodníci z Vyškova, Drnovic, Olomouce, Prostějova, Přerova, Pozořic i Brna.

V absolutním pořadí zvítězil Milan Adamec z klubu AHA Vyškov. Nutno připomenout, že si po závodech v Sloupu z minulého týdne připsal další úspěch v řadě. V kategorii mužů za ním skončil Adam Fritscher z Ligy 100 Olomouc a Petr Patočka z Barnexu Brno. Mezi ženami vyhrála závodnice AHA Vyškov Marie Hynštová před svojí klubovou kolegyní Ivetou Hynštovou a Martinou Dřímalovou z Přerova.

V závodě se jako běžec představil i organizátor Zdeněk Smutný. A hned se mu podařilo vyhrát svoji kategorii mužů ročníků 1958–1949. Podle jeho vlastních slov ho jeho organizátorská pozice nijak neomezovala. „Vše jsem připravil dopředu a během závodů už měli vše na starost mí spolupracovníci. Závody organizuji hlavně pro sebe a své přátele, je to nejlepší trénink. Bylo by tedy divné, kdybych sám neběžel,“ usmívá se běžec, jenž závodil v dresu AK Drnovice.

Smutný nyní za všechny ostatní pořadatele z atletického klubu Gera Drnovice, nemojanského obecního úřadu a Sokola Nemojany zve všechny zájmce na další nemojské běžecké akce. „Závody jsou otevřeny pro všechny,“ říká. Už 26. července je na řadě Nemojská devítka, 2. srpna Nemojanský kros, 9. srpna Nemojská pětka a Memoriál ing. Miloslava Gábra.