Brněnské Agromeli kráčí pevným krokem k druholigovému titulu ve východní skupině, a tím i postupem do prvoligové společnosti. Amor má přesto v plánu udělat v sobotu v podvečer na vlastním hřišti maximum proto, aby soupeře na této cestě znatelně zpomalil nebo dokonce i zastavil. „Každý soupeř se dá porazit, když do toho dáte všechno, máte trochu štěstí a jdete mu naproti," uvedl prezident amorského klubu Antonín Petlach.

Za pravdu mu dává první vzájemný zápas na brněnské půdě, který nabídlo listopadové sedmé kolo. Jeho družina tehdy v první půli rozjetým domácím vůbec nestíhala, v přestávce byla ráda „jen" za dvougólovou ztrátu, jenže pak se zvedla. „Zvláště v prvním poločase byli jednoznačně lepší, poločasové skóre bylo pro nás docela milosrdné. My jsme se ale nevzdali, dál už jsme to odehráli výborně a k tomu, abychom si od nich odvezli bod, chybělo jen málo," popsal. Agromeli uhájilo výhru 4:3.

Problém nastal se sestavou. Amoři jsou zvyklí, většinu svých zápasů neodehráli v optimálním složení, tentokrát ovšem k němu budou mít hodně daleko. Zdravotní neduhy nepustí do zápasu Vadyho Chubirku a Daniela Forró. Jakub Gremmel nenastoupí kvůli jiným hráčským povinnostem v podobě florbalového playoff v dresu Aligators Klobouky.

Jen na lavičce zůstane i Ondřej Král, který si odpyká disciplinární trest za čtyři žluté karty. „Budeme oslabení, to určitě. Na druhou stranu pro kluky na hřišti to bude o to větší výzva, a pokud to tak celé pojmeme, tak se těchto ztrát nebojím," vyhlásil Petlach. Dobrou zprávou naopak je, že se v plné síle vrací Ondřej Bačovský.

Zvláštní příprava

Vyškovští borci dobře vědí, že je čeká výjimečná bitva. A tak netají ani fakt, že se na Agromeli speciálně připravovali. „Máme je přečtené a zaměřili jsme se na to, aby netěžili z našich chyb a abychom co nejlépe pokryli jejich silné stránky. Naopak to my chceme využít momentu překvapení," podotkl hrající trenér Tomáš Galia.

Futsal – II. liga
Skupina východ
Sobota 28. února, 18.30 hodin
Sportovní hala Purkyňova
SK Amor Vyškov vs. Agromeli Brno

Při předzápasovém tréninku samozřejmě využili i zkušenosti z podzimního střetnutí. „Určitě jsme na něj vzpomínali a ponaučili jsme se z toho, co tam rozhodlo. Prakticky celou hodinu a půl jsme věnovali tomu důležitému, co nás může dovézt proti Agromeli k bodům," pokračoval.

Určitě jednou z těchto věcí bylo pokrytí kanonýra Davida Outraty, který má na kontě už osmnáct přesných zásahů. Na druhé straně vyškovský ostrostřelec Milan Ševčík má dokonce o dva gólové zářezy na pažbě víc.

Pokora před zřejmě nejtěžším soubojem sezony Vyškovským nechybí. Ale přehnaná také není. „Je to nejvážnější kandidát na postup, sílu soupeře si dobře uvědomujeme. Navíc nás zase bude jak do mariáše, ztráty jsou citelné a bude to extrémně náročné fyzicky i psychicky, nesmíme se dát. My prostě nemáme co ztratit, všichni se těšíme a chceme je potrápit, co to půjde. Když máme udržet třetí místo, musíme bodovat proti všem," prohlásil Galia.

Důležitý první gól

Podobně se vyjádřil i oddílový šéf. „Dost důležitý bude první gól, zápas to někam hodně nasměruje. Většinou musíme dohánět my, tentokrát by vedení našim klukům ukázalo, že to půjde. Víte, o konečné třetí místo se můžeme připravit jen sami. Spokojený budu, když do toho půjdeme beze strachu a necháme na hřišti všechno," řekl Petlach.

A co druhá strana? Ta těží z hodně zkušeného kádru, který spolu hraje už delší dobu. Právě proto byste u něj těžko hledali nějaké výraznější výkyvy formy.

Podcenit Vyškov ale nehodlají. „Víme, že domácí dobře trénují, mají zkušeného trenéra i hráče v jedné osobě Galiu, máme zprávy, že by mělo být vyprodáno. Určitě to nebude lehké, my jedeme v plné sestavě a vyhrát," potvrdil brněnský lodivod Martin Harnach.

Vedení Agromeli si zároveň dobře uvědomuje, že jde o generálku na příští pátek, kdy do bohunické haly dorazí přímý konkurent o postup Gamaspol Jeseník.

Jasné je jedno. Sportovní hala v Purkyňově ulici zažije v sobotu nevšední futsalovou bitvu. Pozor! Kdo ji nechce zmeškat, musí přijít dřív než obvykle. Duel Vyškov versus Agromeli, tedy třetího s prvním, startuje už v půl sedmé.

Tabulka
1. Agromeli 12 1 1 99:33 37
2. Jeseník 10 2 1 72:36 32
3. Amor 8 1 5 68:51 25
4. Vítkovice 7 1 6 54:54 22
5. Ostrava 6 4 5 67:68 22
6. Žab. Vlci 6 3 6 53:52 21
7. Volfířov 5 1 9 88:104 16
8. Nasan 2 4 7 45:71 10
9. Bílovice 2 3 8 35:56 9
10. Pardubice 1 2 11 33:89 5

Poslední vzájemný zápas

Hala Bohunice, 7. 11. 2014

Agromeli Brno – Vyškov 4:3

Poločas: 2:0.

Branky: Matyska 2, Outrata, Forgáč – Galia 2, Lukeštík.