„Jejich výkony jdou nahoru a po skončeni fotbalových soutěží budou ještě kvalitnější. Teď se jim vrátil do sestavy Vlasta Ryšavý, který je jedním z nejlepších hráčů v soutěži. K němu bych vyzdvihl Petra Slováčka s Martinem Bělákem. Ti si jsou velmi podobní, jak herním stylem, tak i vzhledově. (úsměv) Uvidíme, jestli přijede kapitán Tomáš Buršík, který dodává týmu zkušenosti a klid,“ vyjmenoval opory soupeře lodivod Amoru.

II. liga
8. kolo:
Amor Kloboučky Vyškov
- Atraps Modřice

Sobota 27. listopadu, 19.00 hodin, SH ZŠ Vyškov-Purkyňova.
Tabulka:
1. Vys. Mýto  7 5 1 1 37:19 16
2. Hodonín    7 5 1 1 44:30 16
3. B. Ostrava 7 4 0 3 31:35 12
4. Olomouc   6 2 1 3 31:32  7
5. Amor KV   7 2 1 4 24:31  7
6. Modřice    6 0 0 6 18:38  0
První vzájemný zápas: Modřice – Amor 4:6 (0:2)

Novým trenérem Modřických je Brazilec Robson Christenson Pupo, který podle Štrublíka začíná dávat mužstvu tvar. Atraps se snaží o kombinační futsal v pohybu. Jejich slabinou by mohl být menší důraz. Ve Vyškově ale určitě budou chtít vymazat nulu ze svého bodového konta.

„My se musíme vrátit k poctivé hře založené na týmovosti a zodpovědnosti. Bez toho nemůžeme uspět. Potřebujeme vítězství, abychom se psychicky zvedli a zlepšila se nálada v kabině. Na včerejším tréninku jsme si s klukama vyjasnili pár věcí, tak uvidíme, jestli to přinese kýžený efekt,“ upozornil Štrublík.

V sedmém kole si Amor přivezl porážku 0:5 z Vysokého Mýta, když před tím prohrál doma dohrávku čtvrtého kola s Tangem Hodonín (3:5). Kouč Amoru avizoval změny, ale současný stav mužstva s řadou absencí mu nějaké velké řezy asi nedovolí.

„Nechci rozhodne upustit od futsaloveho pojetí, ale v naší situaci musíme hru zjednodušit na úkor nějaké krásy. Bohužel se nám v době, kdy nemáme formu, přidala zranění a nemoci. Takže podruhé za sebou máme dost starostí se sestavou. Ani ne tak početně, spíše jestli určití hráči budou schopni odehrát celé utkání. Chybět bude znovu Florian, kterému se vrátila nemoc a začne trénovat až v pondělí. Ještě budeme postrádat Ondru Vintra, který bude hrát poslední podzimní zápas ve fotbale. Určitě bude scházet Lukáš Němec a mimo nominaci pro lehké zranění je i gólman Vrba,“ naznačil Štrublík své „kádrové“ problémy.

Spolu s hráči opět spoléhají na podporu fanoušků, přestože vládní nařízení v týdnu pro covidovou situaci omezilo počet diváků na 100.