Zní to dobře, že? Že by jen zbožné přání vyškovských fanoušků? Kdepak, tohle by se po sobotním večeru mohlo stát alespoň na týden skutečností. Stačí jediné, porazit Gamaspol Jeseník. Jenže to není úkol snadný, spíš hodně obtížný. „Považuji je za aspiranty na postup, je na nich vidět futsalová kvalita po všech stránkách," nešetřil chválou na adresu soupeře hrající trenér Amoru Tomáš Galia.

Proti jeho partě stojí mužstvo, které mnozí už vidí v první lize. Žádný div, vždyť má ve svém kádru hned čtyři reprezentanty, členy mladých českých výběrů do devatenácti a jedenadvaceti let. „Perfektně dlouhodobě pracují s mládeží a nese jim to ovoce. Dva roky zpátky dokonce vyhráli republikový mládežnický titul, jsou pospolu už dlouho, je to na jejich hře vidět. Pro nás je to vyvrcholení hodně těžkého trojboje," připomněl Galia.

Na mysli má fakt, že amoři mají čerstvě za sebou prohraný duel s vedoucím Agromeli Brno a zápas na horké palubovce Vítkovic. Právě ten se Vyškovanům mimořádně povedl, když po prohraném prvním poločase dokázali šestigólovým obratem rozmetat sebevědomí favorita na kousíčky. O tomto zápase si můžete více přečíst v dnešních Vyškovských novinách.

Ale zpět k tomu, co nás čeká. Hraje se o dost, jde o setkání čtvrtého s třetím celkem východní skupiny druhé ligy. A protože druhý VŠB Ostrava bude tento víkend odpočívat, v sázce je i průběžná druhá příčka. „Zní to opravdu dobře. To by byla ta nejlepší odměna pro nás všechny, kteří se druholigovému futsalu ve Vyškově naplno věnujeme. Mohl by to být další náboj, co nás posune o kus dál," prohlásil prezident amorského klubu Antonín Petlach.

Při tvorbě taktiky má realizační tým z čeho vycházet. V minulé ročníku se soupeři potkali dvakrát a sobotní domácí mají lepší vzájemnou bilanci. Na hřišti Jeseníku se utkání změnilo v nezřízenou gólovou přestřelku s konečným skóre 8:8, doma dokázal Amor udržet čisté konto a udolat soky v poměru 3:0.

Trest za karty

Vyškovská sestava se po návratu marodů lepší zápas od zápasu. Jenže tentokrát tu bude jedna potíž. Chybět bude právě kouč a tvůrce hry v jedné osobě Tomáš Galia. Bude si odpykávat trest za čtyři žluté karty. „Může se tím víc soustředit na trenérské povinnosti, ale na hřišti je to stoprocentně ztráta. Jeho zkušenosti se budou těžko nahrazovat. Ale nedá se nic dělat, my se nesmíme ohlížet na to, kdo od nás bude hrát a kdo chybí. Potom, co se povedlo ve Vítkovicích, není důvod, proč nemyslet na body i tentokrát," řekl Petlach.

Karetního hříšníka samotného nucená absence mrzí ještě víc. „Musím si to odsedět, co nadělám. Je to moje vina. Vždycky to nasbírám nějak rychleji než ostatní, je to u mě pravidlem, dávám do toho všechno a někdy možná ještě víc, než je zdrávo," podotkl.

Chybět bude i dlouhodobě zraněný Bačovský, zdravotní potíže se řeší i u Lukeštíka a Chubirky. Recept na zítřejší úspěch má tak jasný. „Je jedno, kdo nastoupí, musíme se do nich pustit tak, jak jsme to udělali minule. Dát si pozor na reprezentanty, na standardky, co mají secvičené, ale hlavně se zaměřit na vlastní výkon," vybídl na dálku spoluhráče Galia.

Futsal – II. liga

Východní skupina
9. kolo
Hala Purkyňova Vyškov
Sobota 22. 11., 20.00 hodin

AMOR Vyškov vs. AC Gamaspol Jeseník

Kádr Amoru Vyškov: Karabina, Šrámek – Ševčík, Galia, Tichý, Gremmel, Lukeštík, Král, Palla, Bačovský, Chubirka, M. Petlach, Forró.
Trenér: Tomáš Galia
Prezident klubu: Antonín Petlach

Poslední vzájemný zápas
14. března 2014, hala Purkyňova
Amor Vyškov – Jeseník 3:0
Poločas: 1:0.
Branky: Gremmel 2, Bačovský.