K dalšímu pokračování východní skupiny druhé ligy zajížděli Vyškovští v roli mírného outsidera na horkou půdu Vítkovic. Tamní mužstvo doposud prohrálo jen jednou. To už ale aktuálně neplatí. „Rozhodl náš týmový výkon a hlavně to, že jsme do puntíku splnili taktické pokyny, co jsme si předem řekli," řekl hrající kouč Tomáš Galia. Tomu na lavičce trenérsky sekundovala dvojice Homola, Oravec a nové složení realizačního týmu se v pátek večer osvědčilo. Stejně jako spolupráce všech hráčů v boji proti renomovanému soupeři.

Už po sedmnácti vteřinách běžel domácí Kováčik sám na gólmana Karabinu, ale ten načal své povedené vystoupení. Po prvních takticky vedených minutách z obou stran pak přišlo několik slibných možností hostů. Nejprve Forró a chvíli po něm Galia zahrozili ze standardních situací.

Zřejmě největší vyškovskou šanci prvního poločasu měl na noze při přečíslení dva na jednoho Ševčík, ale vracející se obránce zblokoval ránu, která by už mířila do opuštěné vítkovické svatyně. Ševčík vypálil i minutu před přestávkou, ale jen do rukou brankáře Matusáka.

A tak na poslední chvíli udeřilo na druhé straně, Bílek získal od Vyškovských míč na půlící čáře, posunul ho Vojtkovi a ten propálil Karabinu. „Branka do kabin nás ale nepoložila. Cestou do Ostravy jsme si řekli, co a jak změnit, jak přistupovat k zápasu a ono to pomohlo. Měli jsme prostě větší touhu po vítězství než domácí," pověděl prezident vyškovského klubu Antonín Petlach.

Druhé dějství bylo více méně v režii jeho svěřenců. Nešlo to sice hned, tutovku spálil Forró, když selhal při samostatném úniku, ale nikdo nepanikařil. Odměna za neutuchající snahu přišla v osmadvacáté minutě, kdy Tichý vyvezl míč podél autové čáry a oslovil přesnou přihrávkou Ševčíka. Ten už se nemýlil.

Zasloužený obrat

Pak se sice ke slovu dostali dvakrát domácí, ale bez gólového vyústění. Toho se naopak dočkal ve třicáté minutě zdravý atak Lukeštíka při soupeřově nepřesné kombinaci a následná pumelice Pally přesně do šibenice. Najednou bylo Vyškovských plné hřiště a domácí nestíhali. „Vyrovnaný zápas, to ano, po poločase dokonce vedeme, ale soupeř je hodně běhavý, máme s ním problémy a přijdou neskutečné hrubky našich hráčů. Vyškov otočil skóre a my už se z toho prostě nevzpamatovali," spílal domácí lodivod Pavel Němec.

Přesně to se na palubovce stalo. Sedm minut před koncem poslal Lukeštík míč za vítkovickou defenzivu, našel si ho Forró a střelou k tyči dal Amoru dvougólový náskok. Pak už šlo „jen" o to přežít powerplay domácích. Povedlo se. A nejen to, do opuštěné brány postupně balón dopravil Ševčík, a to hned třikrát.

Výsledek 1:6 je pro ROUB snad i krutý, každopádně tři body patří Vyškovu. „Naše sestava už je lepší než třeba před měsícem, to nám dnes taky pomohlo. Šlo nám to i v prvním poločasu, ale neproměnili jsme šance, ve druhém se to otočilo. Podle mě zasloužená výhra," zmínil Galia.

Futsal – II. liga

Vítkovice – Vyškov 1:6

Poločas: 1:0.

Branky: Vojtek – Ševčík 4, Palla, Forró. Střely: 21:23. Fauly: 6:5. ŽK: Vojtek, Bláha – Ševčík, Galia.

ROUB Vítkovice: Matusák – Bláha, Polášek, Soško, Kováčik, (Cviertna) – Bílek, Holman, Mudrík, Vojtek.

Amor Vyškov: Karabina – Tichý, Ševčík, Galia, Gremmel – M. Petlach, Král, Palla, Forró (Lukeštík).