Hosté totiž jednoznačně potvrdili, že soutěž vedou zcela oprávněně. Po krátkém vzájemném oťukávání převzali režii zápasu do svých rukou a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Jenže v domácí kleci stál vynikající Michal Karabina a hlavně jeho zásluhou prohrávali amoři v poločase jen o branku.

A stejnou překážkou pro jesenické kanonýry byl až do konce zápasu. Jeho úspěšnost téměř pětadevadesát procent hovoří za vše. Z pětatřiceti střel prošly za jeho záda jen dvě! „Nebudeme si nic nalhávat, bod jsme uhráli hlavně díky Karabinovi, který nás v klíčových momentech podržel. Jeseník byl nejtěžším soupeřem, s nímž jsme v této sezoně hráli, a proto si velice vážím, že jsme dokázali srovnat jeho dvougólové vedení a že mě v gólech zastoupili spoluhráči," přiznal po utkání kapitán Amoru Milan Ševčík.

Nejlepší střelec týmu tentokrát vyšel gólově naprázdno. S jeho krytím to ovšem měl Jeseník jednodušší, protože zůstal trochu osamocený. Domácím chyběli další dva nejlepší střelci Jaromír Grim a David Lukeštík, kteří v předchozích zápasech dohromady nastříleli sedmadvacet branek. Palebnou sílu soupeře, trio Macura, Vavrač, Plhák, které zaznamenalo 44 gólů, ovšem dokázali eliminovat i domácí. Proti pohybu a nacvičeným kombinacím nasadili osvědčenou maximální bojovnost. Z brejků si také vytvořili dost gólových šancí, které stejně bravurně jako Karabina likvidoval brankář Severomoravanů Martin Růžička. Při troše štěstí mohli domácí i vyhrát.

Zřejmě proto trenér Amoru Tomáš Galia popsal své pocity po utkání jako smíšené. „Prospali jsme první poločas, ale beru to na sebe, protože jsem po klucích chtěl, aby hráli něco jiného, než jsou zvyklí. Prostě nepovedlo se, svým způsobem jsem první poločas prokaučoval. Druhý už byl jiný. Samozřejmě s tak vynikajícím soupeřem bod beru, ale pořád vidím, že to mohlo být i lepší," vysvětlil impulzivní kouč Amoru.

Klíčové momenty pro konečný výsledek přišly po druhém gólu hostů. Bezprostředně potom měli několik čistých šancí na třetí zásah, ale buď jim v cestě stál Karabina, nebo byli v koncovce nepřesní. „S jedním bodem nemůžu být spokojený. Všichni, kdo zápas viděli, musí uznat, že jsme byli lepší a že jsme měli mnohem víc šancí. Kdybychom za stavu 2:0 přidali třetí branku, asi by to bylo hotové. Na druhou stranu musím připustit, že domácí bojovali a za to si asi bod zasloužili. I futsal se hraje na góly, a ne na šance. Potvrdilo se, že nás čeká nejtěžší utkání venku," přesně vystihl průběh zápasu trenér hostů Jiří Gnida.

V závěru přišly na hřiště i emoce, zbytečné žluté karty, a dokonce i červená. Důležitost utkání byla výjimečná a průběh dost vyhecovaný. Nicméně futsalový zážitek určitě převažuje. „Viděli jsme skutečnou futsalovou kvalitu. Čelili jsme jí skvělým Karabinou v brance a velkou bojovností. Tyto naše zbraně nakonec vedly k zisku bodu. Málokdo totiž věřil, že za stavu 0:2 se s vývojem skóre a zápasu něco stane. Kluci to dokázali, zapnuli, vydali se ze všech sil a vyrovnali. Naklonili jsme si i štěstí na naši stranu a štěstí v takových zápasech potřebujete," chválil prezident Amoru Antonín Petlach.

II. liga, 16. kolo:

Amor Vyškov – AC Jeseník 2:2

Poločas: 0:1. Branky: 31. Chubirka, 37. Tachtadžis – 15. Marcinov, 23. Plhák. Rozhodčí: Molík, Pivoňka. DS: Vokulič. ŽK: Tichý, Palla, Tachtadžis – Růžička, Plhák. ČK: Tachtadžis. Diváků: 160.

Amor: Karabina – Tachtadžis, Ševčík, M. Petlach, Král, Tichý, Obruča, Palla, Chubirka.

Jeseník: Růžička – Macura, Novák, Vavrušák, Kazár, Plhák, Vavrač, Woitek, Till, Marcinov.