1. Komu a za co ze sportovců Vyškovska byste dal za rok 2017 na vysvědčení jedničku?
2. Jakého osobního / klubového výkonu si nejvíce ceníte?
3. Který český sportovec / tým vám udělal největší radost?

JAN TROUSILJAN TROUSIL. Fotbal, trenér MFK Vyškov. Zdroj: DENÍK

Fotbal, trenér
MFK Vyškov

1. Z regionu Vyškova se mi líbí práce ragbistů a jejich každoroční boj o nejvyšší pozice. Z jednotlivců atlet Jiří Němeček a fotbalista Milan Petržela.
2. Jsem rád, že po existenčních problémech v jarní sezóně jsme na podzim odvedli slušnou práci a usadili se ve špičce třetí ligy.
3. Celý tým biatlonistů v čele s Gábinou Koukalovou a Moravcem. Z tohoto sportu se během pár roků stal zimní sport číslo 1. Rád se na každý závod, když mám volno, podívám.

ZBYNĚK ČÍŽEK. Volejbal, trenér TJ Sokol Bučovice.  Zdroj: DENÍKZBYNĚK ČÍŽEK

Volejbal, trenér
TJ Sokol Bučovice 

1. Sledoval jsem, jak si po zisku titulu povedou ragbisté Jimi Vyškov v další sezoně. Bojovali do posledního utkání o medaili. I přes prohru je čtvrté místo v extralize cenným umístěním. Z bučovických sportovců oceňuji postup stolních tenistů Sokola do krajského přeboru.
2. Mám radost z našeho vítězství ve druhé lize, a to po roční pauze. Navíc jsme po nevydařeném vstupu do sezony dotahovali z osmého místa v tabulce své soupeře a v jarní části rozhodli o svém prvenství.
3. Zaujala mě atmosféra a výsledek reprezentantů v malé kopané na mistrovství Evropy v Brně, kde jsem se byl osobně podívat. Škoda že ve finále neměli více štěstí proti Rusku. O to více to klukům vyšlo na mistrovství světa, kde získali senzační titul. Bavilo mě taky napínavé finále volejbalové Uniqa extraligy žen a obrat celku Agel Prostějov v dlouhé sérii s Olomoucí a zisk devátého titulu v řadě.

ZDENĚK SMUTNÝZDENĚK SMUTNÝ. Atletika, trenér AK Drnovice. Zdroj: DENÍK

Atletika, trenér
AK Drnovice

1. Pavlíně Poláčkové za čtyři tituly mistryně ČR a jeden titul vicemistryně ČR.
2. Klubový výsledek je naprosto stejný. Nejvýše stavím Pavlínu Poláčkovou.
3. Bylo jich víc, ale rozhodně mě zaujala Gabriela Koukalová.

MARTIN MÜLLER. Nohejbal, hráč Sokol Modřice. Zdroj: DENÍKMARTIN MÜLLER

Nohejbal, hráč
Sokol Modřice

1. Podle mého splnila na jedničku své cíle judiska Ivana Králíková ze Sokola Dědice.
2. Z našich klubových výsledků si nejvíce cením titulu z mistrovství republiky trojic. Ve stejné sestavě jsme zvítězili potřetí v řadě a tím prolomili historické tabulky.
3. Sledoval jsem mistrovství světa v malé kopané a klukům jsem držel palce. Titul jim přeji. Bylo se na co dívat.

JIŘÍ HAJZLERJiří HajzlerZdroj: archiv Deníku


atletika, trenér
AK AHA Vyškov

1. Skvělých sportovních výkonů je mnoho, především u dětí – plavci, moderní a sportovní gymnastika, lezci, atletika a další. Škoda jen, že s postupujícím věkem se na tyhle úspěchy navazuje stěží, rozhodně ne tak, jak by se slušelo. Je to složité a stojí jistě za zamyšlení, jak i na Vyškovsku dosáhnout sportovních úspěchů sportovců v juniorském a dospělém věku, stačilo by alespoň na výkonnostní úrovni.
2. I v návaznosti na předchozí řádky je pro mne jednoznačnou sportovní jedničkou Vyškovska mílař AHA Vyškov Jiří Němeček, který i ve zralém sportovním věku stále drží krok s českou běžeckou elitou, což je strašně těžké. O to víc, že podmínky pro přípravu má ryze amatérské. Momentálně v přístupu k tréninku a závodům, svými sportovními výsledky, je to právě on, který by mohl být vzorem mladým, nyní sportovně úspěšným dětem.
3. Určitě mnoho českých sportovních fanoušků nadchla česká biatlonová reprezentace na čele s Gabrielou Koukalovou. Dále úspěchy atletů Jakuba Holuši, Pavla Masláka a oštěpařů jsou jistě chloubou našich sportovních úspěchů v roce 2017. Ohromný sportovní potenciál mají Karolína Plíšková a Ester Ledecká, přál bych jim, aby svůj talent zúročily pro radost všech českých sportovních příznivců.

Jaroslav TrávníčekZdroj: archiv DeníkuJAROSLAV TRÁVNÍČEK ml.

atletika, lyžování
Vyškov

1. Jedničku bych dal členovi běžeckého klubu AK Drnovice Lukášovi Koudelkovi z Olšan. Za jeho celoroční výsledky na běžeckých závodech a zejména za výborné umístění a čas na letošním Pražském maratónu, který se mu podařilo zaběhnout pod tři hodiny.
2. Ze svých výsledků v letošním roce si cením především 419. místa a času 2:53 hodin na letošní Jizerské 50, kdy jsem zajel svůj rekordní čas v tomto závodě, a také 79. místo v závodě Dolomitenlauf v Rakousku.
3. Největší radost mně udělali biatlonisti na letošním mistrovství světa a zejména Gábina Koukalová svými skvělými výsledky v celé sezoně.


VLADIMÍR HAUMERVladimír HaumerZdroj: archiv Deníku


biatlon, trenér
KB Vyškov

1. Je mnoho sportovců z Vyškova, kterým bych dal jedničku. Ale podle mne bych ocenil Aničku Málkovou z Orla. Je to sportovkyně, trenérka a lidská bytost se sportovním srdíčkem, která získá pro sport i ty nejmenší děti, které vede.
2. I když zrovna nemáme v klubu nějaké převelké úspěchy, tak si cením všech našich nových sportovců z klubu, kteří se se srdíčkem snaží o co nejlepší výkony. „Bohužel“ nastoupili do rozjetého rychlíku a chvilku bude trvat, než ten rychlík dojedou a nevzdávají se. To je to nejdůležitější, aby pokračovali dál a nevzdávali se a závodili dál. Sám za sebe jsem rád, že mohu takové svěřence vést a potěší mne i po letech, že se bývalí závodníci klubu ke mně hlásí, i když reprezentují jiný oddíl či jsou v reprezentaci biatlonu.
3. Z českých sportovců mně udělal největší radost desetibojař Adam Sebastian Helcelet na mistrovství světa v atletice v Londýně. Je to dřina zvládnout deset disciplín. Já mu věřím, má ještě před sebou hodně úspěšných startů.Roman DlabkaZdroj: archiv DeníkuROMAN DLABKA


nohejbal, hráč, vedoucí družstva
R.U.M. Holubice

1. Já zůstanu u nohejbalu, takže Martinovi Müllerovi, který potřetí za sebou vyhrál mistrovství republiky trojic, což se ještě nikomu nepodařilo.
2. Výsledků celého našeho klubu. Udrželi jsme druhou ligu, vyhráli okresní přebor Vyškovska a v Jihomoravském kraji jsme skončili třetí. Osobního, že jsem odehrál celý okresní přebor a k tomu pár turnajů se svým osmiletým synem Františkem.
3. Tady je to jasné, mně udělali největší radost hokejisté Komety Brno ziskem dvanáctého mistrovského titulu.

MILOSLAV BRTNÍČEKMiloslav BrtníčekZdroj: archiv Deníku


Fotbal, předseda VV OFS Vyškov

1. Z fotbalového hlediska jednoznačně hráči MFK Vyškov Janu Koudelkovi. Svým příchodem do klubu zvedl útočnou sílu mužstva a hlavně dokázal spolu s reprezentačním týmem ČR v malé kopané vybojovat titul mistra světa pro naši zemi.
2. V osobním životě si cením důvěry fotbalových klubů v mou osobu při znovuzvolení předsedou OFS v loňském roce. Je vidět, že přes drobnosti, které se ve fotbalovém životě stávají, práce sekretariátu i celého VV OFS, který řídím, má smysl a v "nelehké" době nestabilní popularity fotbalu u nás, má fotbal na okrese stále své příznivce.
3. Sportovní úspěchy zaznamenali biatlonisté, atleti. V kolektivech mě zaujali právě mistři světa v malém fotbalu, ale i třeba házenkářky. Radost mi však udělala Viktorka Plzeň, která jako jediná postoupila do jarních bojů v Evropě.