Zdeněk SmutnýZdroj: archivZDENĚK SMUTNÝ
• AK Drnovice (atletika)
• předseda, trenér
1. Členové AK Drnovice zvítězili v řadě regionálních běžeckých závodů, zejména pak Irena Pospíšilová si vedla nadmíru úspěšně. Skvělé umístění jsme také vybojovali na mistrovství České republiky v extrémních štafetách Bobr cup v Litovli. Tam naše veteránky získaly titul, akademičky druhé místo a ženy třetí místo v ČR. Dařilo se nám i na triatlonových závodech, kde si vedly skvěle Pavlína Poláčková a Dana Hyláková, která úspěšně bojovala jak na ME, tak potom na MS v Austrálii.
2. Pro rok 2019 nechystáme žádné speciální zaměření. Jde nám o to, aby se členové AK Drnovice se sportem bavili a pokud se podaří nějaké dobré výsledky, jako v předchozích letech, tím lépe. A máme jedno velké přání, aby se více lidí z okresu Vyškov věnovalo sportu a třeba i běhání. A aby taky svou účastí podpořili Vyškovskou běžeckou tour, kterou pořádáme.

IVANA KRÁLÍKOVÁIvana KrálíkováZdroj: archiv
• Sokol Dědice (judo)
• trenérka
1. Judistický oddíl z Dědic v roce 2018 dovedl několik svých svěřenců až na mistrovství České republiky s medailovými zisky v kategorii mladších žákyň a dorostenek. Nejmladší judisté celoročně odváděli nadprůměrné výkony na všech soutěžích určených pro tuto skupinu. Já jsem oddíl reprezentovala na mezinárodních turnajích, získala jsem titul mistrně Maďarska a Slovenska. Na mistrovství Evropy jsem obsadila páté místo.
2. V následujícím roce bychom velmi rádi navázali na letošní rok, co se týká úspěchů na závodních tatami, tak dalším rozvojem oddílu a rozšířením počtu členů. Vrcholem pro všechny žákovské kategorie bude mistrovství České republiky. Mým osobním cílem je zisk medaile z mistrovství Evropy či mistrovství světa.

Jiří HajzlerZdroj: archivJIŘÍ HAJZLER
• AK AHA Vyškov (atletika)
• vedoucí klubu, trenér
1. Za největší úspěch považuji, že jsme jako klub přežili další rok naší činnosti. Ta byla rozsáhlá a největší odměnou jsou nám trénující a snad spokojené děti, mládež - mladí atleti. Odměnou pro trenérský tým, za dlouholetou a systematickou přípravu našich svěřenců, jsou nám jejich republikové medaile i reprezentační starty. Za zmínku stojí i mezistátní atletické pětiutkání juniorských reprezentací Česko-Maďarsko-Polsko-Slovensko-Slovinsko, které jsme v červnu uspořádali, a byl to takový "dárek" stadionu za parkem, který tento rok "slaví" šedesátileté jubileum.
2. Sportovní výsledky roku 2018 jsou pro nás prakticky neopakovatelné. Kéž bychom tedy mohli i nadále dětem, mládeži i dospělým nabízet vše dobré a hezké, co královna sportu - atletika – nabízí.

V posledním letošním utkání krajské ligy porazili hokejisté Sokola Březina (černé dresy) na domácím vyškovském ledě HC Štika Rosice 8:2.
Hokejisté Březiny si dali k vánocům štiku. Rosicím oplatili vysokou porážku

LUDMILA MIKULÁŠKOVÁLudmila MikuláškováZdroj: archiv
• MT Rychtářov (motosport)
• předsedkyně klubu
1. Největším úspěchem bylo umístění našich závodníků v domácí Moped Rallye Rychtářov. Rostislav Vojtek obsadil druhé místo v kategorii original a Josef Kanka v kategorii special. Dále pak umístění našich závodníků v Moped Cupu Morava. První místo vybojoval Rostislav Vojtek v kategorii original a třetí místo v kategorii special. Druhý v kategorii special skončil Josef Kanka. Moped Cup Morava je seriál sedmi závodů. Letos náš Moped Team pořádal ve spolupráci s Technickým muzeem Brno také Moped Rallye na brněnském výstavišti v rámci Festivalu Republica ke 100. výročí založení.
2. V příštím roce nás čeká jubilejní 20. ročník Moper Rallye Rychtářov, která se uskuteční 6. července a na přípravách pracujeme již od podzimu.

Antonín PetlachZdroj: archivANTONÍN PETLACH
• Amor Vyškov (futsal, sálový fotba)
• předseda klubu
1. V roce 2018 jsme prošli rozsáhlou rekonstrukcí klubu, co se hráčské obměny týče. Největším úspěchem je tedy, že klub i nadále pokračuje v činnosti.
2. V příštím roce bychom se chtěli probojovat do final four sálovky a hrát o nejvyšší příčku, tedy mistra České republiky.

BOHUMÍR TRÁVNÍČEKBohumír TrávníčekZdroj: archiv
• KK Vyškov (kuželky)
• předseda klubu
1. Naše družstva mužů i žen obsadila ve druhé kuželkářské lize druhá místa, bohužel nepostupová. Dorostenka Michaela Kouřilová obsadila na mistrovství republiky třetí místo.
2. V roce 2019 je naším cílem postup družstva mužů, anebo žen do první kuželkářské ligy. Nejlépe postup obou dvou. Dále chceme z mistrovství republiky jednotlivců a dvojic, dovést co nejvíce medailí a olympijských bodů. To samé platí i o přeborech Jihomoravského kraje jednotlivců.

Zbyněk ČížekZdroj: archivZBYNĚK ČÍŽEK
• Sokol Bučovice (volejbal)
• trenér, manažer
1. Rok 2018 patřil v historii našeho oddílu mezi nejúspěšnější. Nejdříve jsme v dubnové kvalifikaci vybojovali postup do I. volejbalové ligy a následně jako její nováček přezimujeme v jejím čele po odehrané podzimní části. V roce 2018 jsme také zvítězili na republikovém přeboru České obce sokolské v Chocni a pyšníme se tak titulem nejlepšího sokolského týmu v celé republice. V osobní rovině mám radost z podpory mé rodiny v náročném koníčku a rozvoji našich dvou dětí.
2. Rok 2019 bude pro nás bojem v play-off I. ligy, kde se budeme chtít dostat co nejdál. Tajně doufáme, že bychom mohli hrát i o medaili. Hlavní přání je však, aby všichni naši hráči zůstali zdraví a věřím, že to je v kombinaci s dobrou sportovní formou základ úspěchu.

VLADIMÍR HAUMERVladimír HaumerZdroj: archiv
• KB Vyškov (biatlon)
• předseda klubu, trenér
1. Co se týče mého osobního úspěchu v roce 2018, jem rád, že jsem získal I. výkonnostní třídu a mám zajištěn postup na mistrovství České republiky v roce 2019. Za největší úspěch v našem klubu považuji to, že máme skvělý tým mladých sportovců, kteří chtějí sportovat a věnovat se tak krásnému sportu jako je biatlon. Jsem rád, že jejich rodiče a prarodiče je podporují a nenechávají své děti jen na sociálních sítích a mobilech, jako ostatní rodiče. Za to jim patří velký dík.
2. V roce 2019 bude pro náš klub důležité, aby závodníci, kteří přestupují ze vzduchovky na malorážku, zvládli tento přechod. Budu se snažit, aby uspěli a rychle si zvykli na jinou zbraň a dařilo sem jim v kategorii dorostu.

Ladislav DudíkZdroj: archivLADISLAV DUDÍK
• MFK Vyškov (fotbal)
• manažer klubu
1. Jednoznačně to byl postup do třetího kola domácího poháru. V něm jsme doma hráli s Viktorií Plzeň a vyprodali jsme stadion. Bez ohledu na výsledek to byl opravdový fotbalový svátek.
2. V Moravskoslezské lize bychom chtěli skončit do třetího místa. Pomýšlet výš je při současné síle a náskoku Líšně asi utopie, ale chceme hrát dobrý fotbal. Bude záležet i na tom, jaké se nám podaří sehnat posily. Některé hráče už v hledáčku máme.

ROMAN DLABKARoman DlabkaZdroj: archiv
• R.U.M. Holubice (nohejbal)
• hráč, vedoucí mužstva
1. V roce 2018 jsme měli více úspěchů, byl to pro nás nohejbalově dobrý rok. Ve druhé lize jsme byli třetí, v kraji čtvrtí a v okresu Vyškov třetí. Naši žáci skončili na mistrovství ČR trojic a singlu mezi dvanácti nejlepšími. Vyhráli jsme několik turnajů po celé republice.
2. V roce 2019 chceme být co nejvýše ve všech soutěžích, které hrajeme. To znamená do čtvrtého místa. Vrcholem v novém roce bude oslava 40. výročí založení klubu. Na hřišti proběhne celodenní program se spoustou exhibičních utkáních mužů, žáků a žen. A v lednu určitě dohromady oslavíme sedmdesáté narozeniny legendy nohejbalu v Holubicích Pavla Neužila.

Miloslav BrtníčekZdroj: archivMILOSLAV BRTNÍČEK
• OFS Vyškov, fotbal
• předseda výkonného výboru
1. Rok 2018 přinesl spoustu fotbalových radostí, zejména u mládeže. V rámci okresu Vyškov, začal pracovat okresní grassroots manager, se ctí jsme zvládli mezinárodní turnaj o pohár starosty města Vyškova. Osobním zklamáním je chování a intriky funkcionářů v rámci ŘKM a JmkFS.
2. Věřím, že OFS Vyškov bude i v příštím roce řádně zabezpečovat chod okresních soutěží. Pro mě osobně bude radostí každý úspěch reprezentace ČR ve fotbale, ale i jiných sportech. Přál bych si, aby lidé okolo mě byli zdraví, dařilo se jim v práci i osobním životě. A když budou hrát fair-play bude nás to těšit všechny.

Nový dřevěný betlém dokončuje v Jezeřanech-Maršovicích Antonín Špaček. Lidé ho celý poprvé uvidí v neděli.
Kovář se pustil do dřeva. Vytvořil betlém