ZDENĚK SMUTNÝ

Zdeněk Smutný.

Atletika, trenér
AK Drnovice
1. Karolíně Zádrapové za druhé místo na mistrovství České republiky juniorek na dráze na 10 000 metrů. Nevidím na okrese Vyškov lepší výkon, protože přece jen je atletika nejrozšířenější individuální sport, i když oceňuji i další výborné výkony třeba Martina Müllera.
2. Nejvíc mě asi potěšili čeští biatlonisté.
3. Nemůžu jinak než opět ocenit fantastický výkon Karolíny Zádrapové z AK Drnovice na šampionátu juniorek na dráze na 10 000 metrů.

JAN TROUSIL

Jan Trousil.

Fotbal, hráč
MFK Vyškov
1. Za půl roku ještě moc přehled o vyškovských sportovcích nemám. Ale obdivuji, jak dlouho vládnou českému nohejbalu kluci z Modřic. Družstva vyhrávají pravidelně a letos jsem zaznamenal i výhry ve dvojkách a trojkách. A spoluhráči mně řekli, že Martin Müller bydlí ve Vyškově. Ten má tři zlata, je mistrem Evropy. Dobrá práce.
2. Mám rád zimní sporty, takže určitě biatlonisti, skokan Koudelka, Strachová, Bank a taky naše tenistky ve Fed cupu.
3. Osobní cíle ve fotbale mám už jen nezranit se, přežít zimní přípravu a pomoci klukům ve Vyškově, aby se někdo z nich dostal do profi fotbalu. Z hlediska týmového panuje spokojenost, s mladým týmem jsme na čtvrtém místě, takže do jarních bojů minimálně uhájit tuto pozici.

JAROMÍR ZBOŘIL

Jaromír Zbořil.

Jednota Orel Vyškov
Starosta
1. Jednoznačně Martin Müller, neboť to, co letos předvedl v nohejbalu, bylo fenomenální. Mistr Evropy dvojic, mistr ČR dvojic, trojic a jako člen mistrovského družstva z Modřic. Jen škoda, že nereprezentuje Vyškov, ale to je jiná kapitola.
2. Tady bych upřednostnil Zuzanu Hejnovou, po nevydařeném loňském roce, letos do toho vlítla jak vichřice a vyhrála jak mistrovství světa v Pekingu, tak celoroční Diamantovou ligu, prostě absolutní atletická jednička.
3. Nejvíce si cením práci Aničky Málkové s kolektivem trenérů, kteří se s vervou pustili do trénování atletiky dětí a mládeže (na 200 členů) za Orel Vyškov a suverénně vyhráli celostátní Orelskou běžeckou ligu z 50 přihlášených družstev. Dále bych chtěl vyzdvihnout trenérskou práci Antonína Škrabala a Jiřího Soustružníka, pod jejich vedením florbalisté starší žáci vyhráli celostátní Orelskou florbalovou ligu.

NATALY HAMŘÍKOVÁ

Nataly Hamříková.

Moderní gymnastika
Tart MS Brno
1. V novinách jsem se dočetla o výsledcích nohejbalisty Martina Müllera a také znám gymnastky z Traska, kterým se letos dařilo na republice společných skladeb.
2. Skvělých sportovců máme určitě hodně, ale mně se líbí Gabriela Soukalová a Zuzana Hejnová.
3. Toho, že se mně na mistrovství světa ve Stuttgartu bezchybně podařila sestava se stuhou, z české výpravy jsem dostala nejvyšší ohodnocení a tím jsem pomohla českému družstvu k celkovému 21. místu. Z norského Asker cupu jsem dovezla druhé místo za tým a vybojovala dvě třetí místa v sestavě s obručí a se stuhou. Svými výkony jsem byla zařazena do „bojů" o druhou kvalifikaci na OH v Riu, ale bohužel jsem se jich musela vzdát pro své zdravotní problémy s kyčlí, které se mi zase po MS vrátily.

ROMAN DLABKA

Roman Dlabka.

Nohejbal
Hráč a vedoucí NK Holubice
1. Martinu Müllerovi. Vyhrát v jednom roce mistrovství republiky trojic a dvojic v nohejbale, stát se vítězem extraligy družstev a mistrem Evropy v nohejbale, to je veliká paráda k té jedničce bych mu přidal velikou hvězdičku.
2. Mně udělal největší radost Petr Švancara, když dokázal oživit fotbalový stadion za Lužánkami svou rozlučkou a dělá vše pro to, aby se za Lužánkami postavil stadion nový s mezinárodními parametry. Jinak tenistky ve Fed cupu. To byla paráda.
3. Našich klubových výkonů. Poprvé jsme ve druhé lize byli druzí a poprvé jsme si tak zahráli play-off o postup do první ligy. Naši dorostenci byli třetí v kraji, B tým mužů byl druhý v Jihomoravském kraji. Osobně si cením každého sportovce a lidí okolo sportu, trenérů, funkcionářů, rozhodčích, kteří mu věnují spoustu času.

LADISLAV DUFEK

Ladislav Dufek.

Florbal
Hráč a vedoucí Sokola Bučovice
1. Fotbalistům MFK Vyškov za výborné výsledky a výkony v MSFL. Dále Amoru Vyškov nejen za výbornou propagaci okresního futsalu ve vysoké soutěži, ale také za to, že dovedou přitáhnout do haly tolik fanoušků.
2. České tenistky ve Fed cupu. Petr Čech, který po přestupu do Arsenalu dokázal, že je to stále světový gólman. A nemůžu zapomenout na famózní představení Jaromíra Jágra na MS v hokeji.
3. S Aligators Klobouky jsme ve florbalové národní lize na poslední chvíli postoupili do play-off. Sice jsme vypadli hned ve čtvrtfinále, ale dokázali jsme potrápit vysoce favorizované Gullivers Brno 2:3 na zápasy. Prodloužili jsme si tak sezonu, kterou jsme poté mohli zhodnotit kladně.