otázky 1) Komu a za co ze sportovců Vyškovska byste dal za rok 2015 na vysvědčení jedničku?
2) Který český sportovec/tým vám udělal největší radost?
3) Jakého osobního/klubového výkonu si nejvíce ceníte?

Jiří Moudrý z České unie sportu.JIŘÍ MOUDRÝ
OS České unie sportu, předseda výkonného výboru

1) Martin Müller, mistr Evropy, si jedničku zaslouží nejvíc. Velice dobré výkony podávají volejbalisté Bučovic, zpět do české špičky se dostává vyškovské ragby, dobré výkony podává slavkovský cyklista Pavel Boudný. Ale jedničku s hvězdičkou si zaslouží hlavně všichni dobrovolní trenéři mládeže, bez kterých se sport nedá dělat.
2) Biatlon. Hlavně děvčatům se stále daří. Stálicí je rychlobruslařka Martina Sáblíková, běžkyně Zuzana Hejnová je světovou mistryní a tenisové družstvo žen vyhrálo Fed Cup.
3) Mám zdravotní problém, a proto jsem letos aktivní sport odsunul a stal jsem se jen divákem.

ANTONÍN PETLACHPrezident klubu Amor Vyškov Antonín Petlach.
futsal, prezident klubu Amor Vyškov

1) Těžko se to hodnotí, neboť porovnávat individuální výkony s kolektivními je obtížné. Určitě bych ocenil fotbalisty Vyškova za to, že si udrželi formu i ve druhé sezóně v Moravskoslezské lize. Těch individuálních by se našlo mnoho a já vyzdvihnu nohejbalistu Martina Müllera za jeho sbírku titulů.
2) Určitě Zuzana Hejnová za to, jak se dokázala po zranění, kdy téměř rok nezávodila, vrátit a získat titul mistryně světa. Určitě bych nezapomněl ani na smíšenou biatlonovou štafetu a biatlonisty všeobecně. Ti dělali radost v každém závodě.
3) Zde bych to dal do dvou rovin. V té první si cením vítězství v krajské části poháru, kde jsme ve finále porazili ligové Tango Brno 9:4. V té druhé si vážím všech lidí, kteří se zapojili do našeho charitativního projektu „Kopeme s Modrým hrochem", ze kterého vzešla částka 30 000 korun pro postiženého chlapce.

Trenér volejbalistů Sokol Bučovice Zbyněk Čížek.ZBYNĚK ČÍŽEK
volejbal, trenér Sokol Bučovice

1) V tomto roce musím říct, že mě překvapilo umístění bučovických fotbalistů, kteří po polovině soutěže vedou tabulku. Spokojený jsem s tím, že naše družstvo mužů poosmé za posledních deset let dokázalo vyhrát druhou ligu a z toho posedmé za sebou, což je téměř neuvěřitelné.
2) Celkem často jezdím do Prostějova, kde na vysoké úrovni hrají české mistryně ve volejbalu VK AGEL Ligu mistryň. A samozřejmě hlavním sportem je tam tenis, nezapomenutelné je vítězství českých děvčat ve Fed Cupu.
3) Jednoznačně je to naše tažení v Českém poháru mužů. Po vítězství v prvním kole jsme ve druhém doma přehráli extraligové Kladno a pak jen těsně prohráli se sedminásobným mistrem republiky Aerem Odolena Voda.

VLADIMÍR HAUMERBiatlonový trenér Vladimír Haumer.
biatlon, trenér KB Vyškov

1) Jedničku bych dal všem mladým sportovcům Vyškovska, kteří mají zájem o sport a vydrží u něj co nejdéle. A hlavně těm, co dělají individuální. Tam musí každý bojovat sám za sebe. Mladý nadějný plavec Matěj Golda by si zasloužil výtečnou známku, také taneční pár Tomáš Rada a Žaneta Brizgalová, ale mohl bych jmenovat další a další.
2) Největší radost mně udělala mladá biatlonistka Eva Puskarčíková, ale i ostatní holky v čele s Gábinou Soukalovou. Velmi si cením i dobrého umístění desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta v Pekingu nebo parkurových jezdců Jiřího Lužy a Jiřího Hrušky v Diamond Tour na CSI Olomouc.
3) Cením si všech výkonů našich závodníků. Není důležité vždy vyhrát, ale to, že mladí sportují rádi. Z toho mám největší radost, a když se dostaví pěkný úspěch, samozřejmě to potěší.

Předseda VV OFS Vyškov Miloslav Brtníček.MILOSLAV BRTNÍČEK
fotbal, předseda VV OFS Vyškov

1) Jednoznačně všem okresním fotbalovým funkcionářům a rozhodčím za zvládnutí přechodu na elektronický systém. Ze sportovního hlediska pak mužům MFK Vyškov, a to A i B mužstvu, mužům Bučovic a Křenovic.
2) Z jednotlivců určitě atletka Hejnová a z týmů fotbalová reprezentace ČR, která postoupila na EURO do Francie. To je super.
3) Mám radost ze sportovních úspěchů žáků škol, včetně školy, kterou řídím, tedy ZŠ Na Vyhlídce Vyškov. Hodně velkou radost mně udělali fotbalisté ZŠ Purkyňova ve finále Coca-cola Cupu. Jen více takových úspěchů pro okres i město Vyškov v dalším roce. Učitelé i trenéři si to za svou práci s dětmi zaslouží.

JIŘÍ HAJZLERVyškovský atletický trenér Jiří Hajzler.
atletika, trenér AHA Vyškov

1) Sportovců na jedničku je mnoho, těch na jedničku s hvězdičkou méně, jelikož své největší úspěchy mnozí slaví v dresech cizích klubů. Je to velká škoda.
2) Jakub Holuša na evropském halovém šampionátu v Praze. Fantastická atmosféra opětovaná skvělými výkony nejen našich atletů. Smíšená štafeta biatlonistů, Lukáš Bauer, Martina Sáblíková a Zuzana Hejnová jsou TOP výkony našich sportovců v roce 2015. Moc přeji Ondřeji Bankovi, aby se dočkal svého vysněného vítězství.
3) Na mistrovství ČR v atletice žactva v Praze se nám kvalifikovalo celkem devět našich mladých atletů. Byla to ta nejlepší odměna i pro nás trenéry, kteří se trenérské práci v klubu věnují. Jiří Němeček na mílařských tratích předváděl životní výkony a spolu s Evou Šenkovou byli sportovními hvězdami našeho klubu.