Vyhrát turnaj, který zapíše už sedmačtyřicátý ročník a je jedním z největších svého druhu v republice, je prestižní záležitost. I v sobotu pořadatelé počítají se startem alespoň dvaceti týmů, které rozdělí do dvou výkonnostních skupin. Stejně jako nedávno v Holubicích budou v silnější hrát ligová mužstva a účastníci nejvyšší krajské soutěže, ve slabší skupině si to rozdají týmy krajských soutěží a nižších tříd. „Můžeme udělat skupiny až po dvanácti týmech, ale přihlášených jich tolik nebylo. Proto zřejmě bude možné přijmout družstvo ještě i před turnajem," sdělil jeho hlavní organizátor Luboš Julínek.

V hlavní skupině letos budou chybět Bučovice, ale kvalitu zaručují i Holubice, Drásov, mimochodem poslední vítěz z Holubic, Tesla Brno, Sokol Šlapanice, ale promluvit do konečného pořadí bude jistě chtít i Vyškov. Ten loni překvapil finálovou účastí proti Drásovu a do Lulče přijede i jako vítěz slabší skupiny turnaje v Holubicích. „Tam jsme jeli prakticky bez přípravy a s narychlo sestaveným mužstvem. Teď by to mohlo být o něco lepší, rozhodne se to až na místě. Pojede tam i béčko a mladí to chtějí zkusit spolu. V Lulči se nám dařívá, už jsme tak i vyhráli, ale teď ještě prakticky vůbec netrénujeme, takže bude těžké zopakovat loňský rok," řekl trenér Čestmír Luska.

Poté, co se před čtrnácti dny na vlastním turnaji nevešli na stupně vítězů, si určitě budou chtít spravit „chuť" hráči Holubic. Pohár si od nich odvezl Drásov. „My jim rozhodně nic vracet nemusíme. Ve druhé lize máme s Drásovem lepší bilanci. Ale uhrát dobrý výsledek samozřejmě chceme. Otázka je, jaká bude sestava. Ve slabší skupině bude hrát naše béčko a teprve v Lulči si hráče nějak rozdělíme," řekl hrající trenér Holubic Aleš Šmerda. Nicméně lze čekat, že Holubičtí postaví silný tým.

Kvalitu bude určitě představovat rovněž tradiční účastník tým Chudák pes. Jeho sestava bude jako každoročně překvapením, ale určitě se v ní opět objeví zvučná volejbalová jména i s puncem nejvyšší soutěže.

Ve slabší skupině by se rádi prosadili domácí volejbalisté. „Přiženil se k nám Radek Suchomel, který hrával krajskou jedničku na Olomoucku. Takže jsme posílení a bylo by dobré, abychom se po létech protlačili alespoň do play off," přeje si Julínek.

O pohár Lulče 2014

Turnaj mužů – 47. ročník, sportovní areál U Libuše

Sobota 2. srpna, prezence: 8.30 hodin, zahájení 9.00, 20 – 24 družstev

Systém turnaje:

kategorie – národní ligy a krajské přebory I. třídy
kategorie – krajské a okresní soutěže

Pořadí v minulém ročníku:

Skupina A: 1. Sokol Drásov, 2. Volejbal Vyškov, 3. TJ Holubice, 4. Sokol Bučovice.

Skupina B: 1. Tišnov, 2. Pozořice, 3. Vyškov B, 4. Rousínov, 5. Luleč.