To nejžhavější jim udělalo velikou a dvojnásobnou radost. Filip Navrátil se stal mistrem republiky ve skoku do výšky i do dálky. Nad laťkou dokonce v osobním rekordu. Dokázal tak vylepšit vynikající halovou bilanci, z níž má titul v dálce a stříbrnou medaili ve výšce. „Ve výšce byl favoritem Tomáš Čermák z Opavy, který měl venku skočeno 190 centimetrů, zatímco já jenom 188. Přes ně jsme šli oba, já jsem potom dal 190 na druhý pokus, zatímco Tomáš si poslední nechal na 193. Ty pak neskočil, takže já už taky v soutěži nepokračoval a šetřil jsem se na dálku," popsal průběh boje o výškařské zlato talentovaný vyškovský atlet.

Až pátý pokus

Soutěž v dálce byla ještě dramatičtější. Jako vedoucí skokan letošních tabulek a s osobním rekordem 658 cm šel Navrátil do soutěže jako favorit. Po kvalifikaci sice vedl, ale s výkonem 611 centimetrů nebyl spokojený. „Vyšel mně až pátý pokus, 636, což bylo důležité, protože Ondra Rapp z Jablonce dal v posledním pokusu 625," řekl Navrátil.

„Již samotný start na mistrovství republiky je pro náš klub ohromným úspěchem. Filip tam završil jednu etapu činnosti Sportovního střediska Atletika při AK AHA Vyškov. Tedy dlouhou cestu jedné generace mladých atletů, ročníky narození 1994 až 1997, v níž si reprezentační dres postupně vybojovali Pavel Lukášek, Tomáš Fišer a nyní snad i Navrátil. Filip je rodák z Velešovic, kde na něj mohou být právem hrdí," pochválil vedoucí AHA Jiří Hajzler.

Navrátilovy výkony a forma by stavitelům národního týmu uniknout neměly. Žákovská reprezentace se po prázdninách vydá do Chorvatska, kde se utká mezistátně se svými vrstevníky. „Určitě bych tam rád závodil a doufám, že to vyjde. Ale těším se i na prázdninový kemp Romana Šebrleho," naznačil své nejbližší priority teď už trojnásobný mistr republiky a svěřenec trenéra Jiřího Kaldy.

Vyškov tentokrát neměl v Olomouci tak početné zastoupení, na který bývá zvyklý, což se promítlo i do výsledkových listin. V běhu na 60 metrů skončil Jacob Gryc sedmý a z rozběhu má nový osobní rekord 7,38 s. Halový mistr ČR na 3000 metrů Jan Osolsobě si i ve velkém vedru vylepšil osobní rekord o neuvěřitelných 15 s., čtvrté místo v konkurenci o rok starších závodníků je vynikající výkon.

Dalším reprezentantům AHA se už tak nedařilo, sbírali zkušenosti, ale zejména od štafet dívek i chlapců se čekalo víc. „Nejlépe si vedla štafeta 4×60 m žákyň ve složení Šárka Barvíková, Karolína Strnadová, Teresa Dostálová a Nicolette Novotná. Deváté míst místo v čase 31,83 sekund je solidní," dodal Hajzler.