V anketě pořádané Okresním sdružením České unie sportu Kalous zvítězil před sportovní lezkyní Terezou Cibulkovou z TJ Pustiměř a ragbyovým reprezentantem z JIMI Vyškov Jiřím Pantůčkem. V kolektivem nechal nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ligy za sebou prvoligové volejbalisty Sokola Bučovice a extraligové ragbisty Jimi Vyškov.

Loňský rok byl pro Kalouse opravdu velmi vydařený. Sám za nejcennější výsledek považuje třetí místo z republiky dospělých v běhu na 1500 metrů v hale v Ostravě. Na venkovním šampionátu byl sice až pátý, ale lepším časem 3:48 min.

„Bronzová placka prakticky na domácí první scéně, to už je hodně ceněné umístění. Venku byla konkurence trochu těžší a tam je výborný zase hlavně ten zaběhnutý čas. A u mě to bylo poprvé pod 3:50. Ten čas to páté místo ještě víc zhodnocuje. Je příjemné, když vyhrajte i nějakou anketu. Je to vlastně ocenění vašich celoročních výsledků,“ připomněl nový král sportovců Vyškovska.

Fotbalisty MFK Vyškov posunul na 1. místo v kolektivech postup do druhé nejvyšší domácí soutěže. Navzdory předpovědím pesimistů si v ní vedou solidně a tři kola před koncem mají velmi slušné vyhlídky na záchranu. Tu si mohou zajistit již v sobotu v domácím utkání proti Jihlavě.

Výsledky ankety Sportovec okresu Vyškov 2021
Jednotlivci:
1. Marek Kalous (atletika, AK AHA Vyškov) - nejlepší výsledek: 3. místo na halovém MČR v běhu na 1500 m.
2. Tereza Cibulková (sportovní lezení, TJ Pustiměř) - mistryně republiky v lezení na rychlost v kategorii ženy.
3. Jiří Pantůček (ragby, JIMI RC Vyškov) - opora extraligového i národního mužstva ČR.
Kolektivy - seniorský tým:
1. MFK Vyškov - A tým mužů (fotbal) - postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
2. TJ Sokol Bučovice - A tým mužů (volejbal) - vítězství v základní části I. ligy.
3. JIMI RC Vyškov - A tým mužů (ragby) - výborné výsledky v ragbyové extralize ČR.