Družstvo vyškovského Orla ve složení Kryštof Pevný, Ivana Vranková, Šárka Kraisová, Tereza Račanská, Daniela Pevná a Anna Málková si připsalo prvních 41 bodů. Největší podíl měla Vranková, jedenáct bodů získala na pětikilometrové trati za 7. místo a čas 28:55. Nejlépe se umísti žák. Trasu tři kilometr zdola za 20:15 min. Na čtvrtém místě.

Jen dva zástupce měl atletický AHA Vyškov na Ústeckých memoriálech ve sportovním komplexu v Ústí nad Orlicí. Přesto do Vyškova putují dvě medaile. Na osmistovce Marek Kalous nedal silným soupeřům šanci a zvítězil. V dramatickém závodě půlkařek Sabina Fiantová finišovala na druhém místě.

Dva závody proběhly i na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově. Jako klubový testovací závod lze označit mítink AHA OPEN I. Nejrychlejším sprintery se stali Tereza Račanská a Adam Stloukal, soutěž ve skoku dalekém dokončil na druhém místě, když zvítězil Sebastian Hajzler. Tomu ale radost z nového osobního maxima mu kalí nedovolená podpora větru. Tereza Račanská zvítězila i v dálce a stala se tak nejvýraznější postavou tohoto atletického podniku.

Na tradiční závod mladšího žactva jednotlivců Nanukový pětiboj se sjeli závodníci z více oddílů. Startovní pole v kategorii dívek opanovaly závodnice z Třebíče, u chlapců roli favorita uhájil domácí Štěpán Provazník.

VÝSLEDKY

Ústecké memoriály (Ústí nad Orlicí)

800 m muži: 1. Marek Kalous 1:56,44.

800 m ženy: 2. Sabina Fiantová (oba AHA Vyškov) 2:22,43.

II. liga v chůzi družstev (Milovice)

3 km: 4. Kryštof Pevný 20:15.

5 km: 7. Ivana Vranková 28:55, 9. Anička Málková 29:43, 11. Šárka Kraisová 30:04, 18. Tereza Račanská 34:22, 19. Daniela Pevná (vš. Orel Vyškov) 34:41.