To si může dovolit tvrdit klub AHA už po dvou ze čtyř kol druhé národní ligy. Minulý týden v Uherském Hradišti obě družstva jasně dominovala. A tuto sobotu na stadionu Za Parkem dokázali vyškovské pohodě vzdorovat jen muži Moravské Slávie Brno. „Začátek je opravdu povedený. Ukazuje to, že atletika u nás jde nahoru, snad udržíme laťku takhle vysoko po celý rok," uvedl trenér Luboš Stloukal.

Bez opor

Muži se v domácím prostředí nesešli v optimální sestavě, a tím se šance na obhajobu vítězství z předchozího týdne zásadně snížily. „Chyběli ti, kteří nám přinášejí body. Museli jsme se obejít bez Šmída, Buriana a dalších. V soutěži družstev dělají absence dost," prohlásil šéf AHA Jiří Hajzler. Cestu k vítězství tak měla otevřenou Moravská Slávia Brno a s přehledem ji využila. Vyhrála s náskokem dvaačtyřiceti bodů právě na domácí, kteří uhájili těsný náskok sedmi bodů na Slováckou Slavii Uherské Hradiště.

Individuálně se zaskvěli hlavně Lukáš Pavelka kvalitním časem 16,05 na nejkratším překážkách a osmistovkař Jiří Němeček s výkonem 1:57,36. Oba své disciplíny vyhráli. „To jsou nejsvětlejší momenty týmu. Druhé místo je úspěchem, první čtverka, která se podívá do baráže, by nám uniknout neměla," uvědomil si Hajzler.

A co ženy? Ty těžko hledaly konkurenci. Stejně jako před týdnem vyhrály doslova o parník, nasbíraly bez mála dvojnásobný počet bodů co druhá Kroměříž. Zazářila zejména vyškovská naděje pro mistrovství republiky Lenka Suráková, vítězná na čtvrtce v novém osobním maximu 62,1 s, neporažená také na osmistovce díky času 2:21,9. „Klobouk před ní dolů, jsou to veliké výkony. Nechci nic zakřiknout před republikovým šampionátem, ale tady se předvedla fantasticky," hodnotil oddílový šéf.

Liga i generálka

Domácím přitom tentokrát nešlo jen o výsledky, byla to možnost poslední organizační generálky před historickým vrcholem tohoto sportu na Vyškovsku, pořádáním českého mistrovství. „Závody to byly nad očekávání kvalitní a my měli možnost vychytat další chybičky. Ne všechno bylo optimální, z tohoto důvodu to tak své poslání splnilo," uvedl.

II. liga

Vyškov, stadion Za Parkem

Muži: 1. AC Moravská Slávia Brno 186 bodů, 2. AHA Vyškov 144 b., 3. AC Slovácká Uherské Hradiště 137, …

Ženy: 1. AHA Vyškov 141 bodů, 2. AK Kroměříž 74, 3. SK Přerov 42.