Běžkyně Suráková se postavila na start osmistovky a ve druhém rozběhu doběhla šestá. Její čas 2.27,65 bohužel nestačil na postup do finále. V celkovém republikovém pořadí pak Suráková obsadila jedenáctou příčku. Za deštivého počasí se do premiérového výkonu na republikovém koulařském poli pustil Jakub Jelínek. Hodem dlouhým 12,47 metrů si koulař vytvořil nový osobní venkovní rekord. Ve startovním poli mu vynesl třináctou příčku.

„Kvalitní konkurence a vysoká prestiž mistrovství jsou jevy, se kterými se musí závodníci vypořádat. Lenka i Jakub získali další cenné zkušenosti, bez kterých se špičkový atlet nemůže obejít. Nepředčili očekávání, avšak ani nezklamali,“ zhodnotil jejich výsledky vedoucí klubu Jiří Hajzler.

Vyškované tak protentokrát nenavázali na předchozí úspěch klubového kolegy Michala Zezuly, který si z vítkovického mistrovství Moravy a Slezska přivezl stříbrnou medaili z hodu diskem. Společně se Zbyňkem Krejčím, Miroslavem Bartoškem mladším a Milanem Kopečným si ještě doběhli pro bronz ve štafetě na čtyřikrát šedesát metrů.

Na jiné mistrovské klání vyrazila další členka AHA klubu Anna Málková. V Přerově získala na republikovém klání veteránů zlatou medaili v chůzi na deset kilometrů a časem 1:00:35 vytvořila navíc nový osobní rekord.