Ta představuje více než 170 mítinků po celé republice. Ukázat svoji atletickou výkonnost po karanténě tak budou mít tisíce atletů. Prakticky tedy odstartují svoji letní sezonu.

Ve Vyškově uspořádá AK AHA samostatné závody všech věkových kategorií, včetně přípravek. Dopolední program začne v 11.00 hodin. Na tratích 200 a 800 metrů se předvedou sprinteři i běžci středních tratí. Na dvoustovce si na závěr programu zazávodí též atletické přípravky, když bezmála šestihodinový program přípravky i zahájí, a to skokem dalekým.

Fotbal Miroslav Holeňák FC Petra Drnovice
Nejlepší sezona fotbalových Drnovic: Holeňák zhodnotil bronz na zlato

Dále je na programu skok vysoký a skok o tyči. Pak se představí také rodiče s dětmi v rámci projektu ČAS „Atletika pro celou rodinu“.

Odpolední program se přesune na vrhačskou loučku a začne v 16.30 hodin. Rozdají si to tam kladiváři a diskaři, přičemž tuto část programu organizuje Orel Vyškov ve spolupráci s AHA Vyškov.

„Po vydařené halové sezoně přišla karanténa a bylo dozávoděno. Naše příprava probíhala v domácích podmínkách, poznali jsme v praxi nový termín „distanční trénink“. Karanténa skončila, nastala fáze rozvolňování. Mezitím se atletická sezona posunula o měsíc a půl dozadu, takže doufáme, že už proběhne bez komplikací. Bez závodění to není ono,“ poznamenal vedoucí a trenér AHA Jiří Hajzler.

Ilustrační foto.
Schyluje se k duelu těžkých vah. Jsme kámoši, ale je to sport, říká Gottvald

Klub Atletika Slavkov u Brna zve všechny přátele sportu na „klasický pětiboj“ žactva a dorostu. Pořadatelé jej sestavili z běhu na 200 metrů, hodu diskem, skoku dalekého, hodu oštěpem a běhu na 800 metrů pro dívky a 1500 metrů pro chlapce. Závodit se začne od 16.00 hodin.

Nejkvalitnější obsazení byl měl mít mítink na Kladně, kde budou závodit největší české hvězdy v čele s Barborou Špotákovou, Tomášem Staňkem a Pavlem Maslákem. Další reprezentanti se utkají na mítincích v Plzni a Kolíně. Fanoušci se mají na co těsit, Česká televize připravuje telemost mezi stadiony v Kladně, Plzni a Kolíně a dvouhodinový přímý přenos. Přímí účastníci se musí připravit na určitá opatření ještě související se zdravotní situací, ale ta by hladký průběh závodů neměla narušit.