Vyškovský stadion Za Parkem patřil v sobotu atletice. Domácí se ovšem přehnaně hostitelsky chovat nechtěli. Tedy ne, že by AHA nepřipravilo pro konkurenční týmy dobré zázemí, ale vítězství v obou kategoriích si chtělo rezervovat pro sebe. „Ve vzduchu je cítit velká motivace, hlavně v případě žen už jde prakticky o všechno," potvrdil důležitost druhého kola druhé národní ligy šéf klubu Jiří Hajzler.

Ambice Vyškovských jsou v aktuální sezoně hodně sebevědomé. Chtějí vévodit čtyřdílnému seriálu a tím si zajistit přímý postup do prvoligové společnosti. Zimu tak vedení AHA zasvětilo shánění nových posil, což se povedlo. „Baráž letos není a to je naše velká výhoda. V minulosti nás několikrát zradila. Po té loňské jsme buď mohli pustit naše hvězdy jinam, nebo ještě posílil a jít do toho. Letos je reálná šance splnit si náš společný prvoligový sen," vyhlásil už dříve týmový vedoucí Luboš Stloukal.

Vstup do soutěže před čtrnácti dny nedopadl úplně podle představ. Tedy u mužů ano, ti všechny ostatní doslova deklasovali, ale ženy se musely sklonit před Uherským Hradištěm. Doma tak bylo smrtelně důležité složit reparát. „Proběhlo, řekl bych, totální nasazení, malá rezervička je jen v podobě chybějící Jiřiny Kociánové. Ale jinak je to dnes v podstatě maximum. Když to nebude stačit, budeme se muset smířit s tím, že se to celkově asi nepovede," prohlásil Hajzler.

Stačilo to. Vyškovanky posbíraly tři dílčí vítězství v jednotlivých disciplínách, o která se postaraly Radka Přehnalová v disku, Eva Šenková v tyči a Lenka Suráková na osmistovce. Celkově vyškovské zástupkyně něžného pohlaví nashromáždily o dvacet bodů více než druhé sokyně z Uherského Hradiště. „Teď jsme si dokázaly, že to může vyjít. Sice náš bodový náskok nebyl takový, jaký bychom si představovaly, ale všechny holky dělaly, co mohly, a je vidět, že šance na první ligu máme," zmínila kapitánka týmu Lenka Suráková.

Ta absolvovala těžký trojboj čtvrtka, půlka a patnáctistovka, ve kterém posbírala kompletní sbírku umístění mezi nejlepšími třemi. „Nějak jsem to zvládla, nebyla to žádná legrace, jsem hodně unavená, ale šlo o tým. Nejsou z toho žádné velké výkony, ale body ano, ty jsou v tomto případě důležitější," dodala.

Spanilá jízda

A muži? Opět bez závažnějších problémů. Výsledný bodový odstup sice tentokrát nebyl tak luxusní jako minule, přesto necelých sto bodů je úctyhodný rozdíl. „Věděli jsme, že máme tým hodně nabitý, že můžeme dokázat velké věci. Vypadá to skvěle, snad se nám bude dařit i dál," řekl vítěz patnáctistovky Jiří Němeček. Kromě něj domácí přidali dalších sedm dílčích vítězství, na dráze byli nejrychlejší Martin Ďurec na osmistovce, Lukáš Pavelka na nejkratších překážkách a Milan Adamec při chůzi na deset kilometrů.

V oštěpu kraloval Lukáš Klíma, v trojskoku dolétl nejdál Martin Sebera, v dálkařském sektoru se radoval Filip Navrátil. A mezi výškaři dominoval Tomáš Fišer. „Radost pohledět. Forma je, jen je třeba ji zúročit. A také to chce nepodlehnout ve dvou zbývajících kolech uspokojení a dokončit se ctí tuhle krasojízdu, která zatím nemá obdoby," konstatoval Hajzler.

Třetí kolo druhé národní ligy bude hostit opět vyškovský stadion na konci června, poslední se po prázdninách odehraje v Uherském Hradišti. Nejprve ale čeká ty nejlepší národní šampionát dospělých, dorostu i juniorů.

II. NL, skupina F

Vyškov, sobota 1. června

Muži

1. Vyškov 316,5 b., 2. Mor. Slavia Brno 220,5, 3. Přerov 124, 4. Znojmo 91, 5. Otrokovice 59, 6. Žabovřesky 59, 7. Prostějov 47, 8. Čejkovice 30.

Ženy

1. Vyškov 122 b., 2. Uh. Hradiště 102, 3. Kroměříž 72, 4. Znojmo 39, 5. Přerov 28.

Vyškovští vítězové

Muži

Oštěp – Lukáš Klíma 52,79 m, trojskok – Martin Sebera 11,94 m, dálka – Filip Navrátil 6,47 m, výška – Tomáš Fišer 1,91 m, 800 m – Martin Ďurec 1:56,32 min, 1500 m – Jiří Němeček 4:13,60 min, 110 m př. – Lukáš Pavelka 15,93 s, 10 km chůze – Milan Adamec 58:08 min.

Ženy

Disk – Radka Přehnalová 35,96 m, tyč – Eva Šenková 2,62 m, 800 m – Lenka Suráková 2:22,49 min.