Vyškovská atletika si připsala další povedené představení sezony. Ke třetímu kolu druholigového zápolení celků mužů a žen se výprava AHA Vyškov vydala v sobotu do Uherského Hradiště. A pohostinný stadion tamní Slovácké Slávie jim svědčil snad i více, než sami očekávali.

Ženy nedaly nikomu sebemenší šanci. Přivlastnily si prvenství hned v šesti disciplínách, když hned o dvě se postarala sprintérka Markéta Mrňová na stovce a dvoustovce. Čtyřstovka patřila Vendule Opletalové, Iveta Hynštová vyhrála patnáct set metrů, Lucie Kostnerová skočila nejvíce do dálky. Nejrychlejší byla i vyškovská štafeta na čtyřikrát sto metrů.

Celkově AHA rozhodčí napočítali sto dvaatřicet bodů, druhé Otrokovice neměly ani polovinu. „Druhou ligu děvčata prostě přerůstají, znovu to dokázala. Jen do první zatím nedorostla. Druhá liga je rozdělena na severní a jižní divizi a ta naše kvalitou trochu strádá,“ objasnil klubový vedoucí Jiří Hajzler.

Mužské pokolení nezaostalo. Můžou za to hlavně vítězství Lukáše Pavelky na nejkratších překážkách a Tomáše Steinera na steeplu, tedy tři tisíce metrů s překážkami. Za zmínku stojí i druhá místa štafety, Němečka na osmistovce i čtyřstovce a znovu Steinera na vzdálenosti dlouhé půl druhého kilometru.

Posbíral nakonec o dvaatřicet bodů víc než druzí domácí. „V minulém kole doma byl plný počet kluků, teď jich bylo jen osmnáct. Počínali si dost nenápadně, ale o to zdařileji,“ chválil Hajzler.

II. liga – divize

Třetí kolo, Uherské Hradiště

Ženy: 1. AHA Vyškov 132b., 2. Otrokovice 59, 3. Mor. Slavia Brno 50,…

Muži: 1. AHA Vyškov 254 b., 2. Uherské Hradiště 222, 3. Otrokovice 142,…