Tam se v jednotlivých sportech se utkaly krajské reprezentace. Eliška Derková zabojovala a vytvořila si nové osobní rekordy v běhu na 60 metrů překážek (9,72 s.) a ve skoku dalekém (v kvalifikaci 5,11 m). Dostala se do finálových závodů v obou disciplínách, což je vynikající výsledek. V překážkách skončila sedmá, v dálce desátá.

„Naše olympiáda je největší závod, jaký jsem zatím absolvovala. Bylo tam na všech vidět, že chtějí ukázat to nejlepší, co v sobě mají. Přestože mně něco nevyšlo podle představ, tak jsem si olympiádu velice užila, poznala jsem spoustu nových lidí, nové prostředí a budu na ni ještě dlouho vzpomínat,“ oceňovala mladá vyškovská atletka.

I ona svými výkony přispěla k vítězství Jihomoravského kraje v klasifikaci krajů.

Na oblíbeném pražském stadionu Evžena Rošického na Strahově si dali dostaveníčko skokané o tyči. Další šanci konfrontace se zkušenějšími soupeři využil Sebastian Hajzler. Obsadil třetí místo, ale ani on nebyl s výsledkem (4,80 m) příliš spokojený, nicméně v době, kdy vrcholí nominační období na mezinárodní akce a mezistátní utkání byl závod pro něj určitě velkým přínosem. Zvítězil Adam Ščerba (AC Ústí nad Labem), výkonem 5,30 m. Mezi ženami byla nejlepší Amálie Švábíková (USK Praha) ve shodném výkonu 4,41 m jako druhá Zuzana Pražáková (Sokol Kolín), když tento výkon je pro ni novým osobním maximem. V hlavním městě si na tradičních Pražských memoriálech zazávodil mezi mílaři Marek Kalous. Solidním výkonem 4:01,61 min. vybojoval druhé místo.

Další kluboví tyčkaři si to rozdali takříkajíc na domácím „trávníku“, na vyškovském stadionu.

„Nejmladší závodnice Adéla Sedláková si výkonem 1,80 m vylepšila osobní rekord. U zkušenějších tyčkařů padly hranice tři a pět metrů, což se nestává každý den,“ chválil trenér AHA Jiří Hajzler.

Skok o tyči, přípravka dívky: 1. Adéla Sedláková 1,80 m. Ženy: 1. Denisa Hubáčková 3,00. Dorostenci: 1. Filip Jašíček 3,40 m. Muži: 1. Sebastian Hajzler 5,00 m.