Technické sektory vyškovského stadionu zase tak často využívané nejsou. Jednou z výjimek je už třetím rokem Vrhačský trojboj. Tedy závod, v němž musí účastníci předvést svou sílu a techniku v ruce s koulí, diskem a na závěr s oštěpem. „Všechno to kdysi vzešlo z hlav naší klubové vrhačské skupiny. Uspořádali jsme jakýsi první ročník a chytlo se to, prázdninová tradice byla na světě,“ zavzpomínal na zrod závodu klubový šéf pořádajícího AHA Vyškov Jiří Hajzler.

Dosavadní ročníky se časově na kategorie nedělily, ten letošní se dočkal díky zájmu podstatného rozšíření. „Bude se už závodit samostatně i v žákovských kategoriích. Víte, před dvěma lety tu bylo asi osmnáct lidí, loni už něco kolem čtyřiceti. A letos snad dojdeme až k číslu šedesát nebo tak. Je to trojboj, organizačně i časově náročné, také proto jsme našli i lepší termín závodu,“ dodal Hajzler. Připomněl tak fakt, že se vše přesunulo z původního přelomu července a srpna o čtrnáct dní dál.

Samozřejmě vyškovský oddíl nechce dobře sehrát jen pořadatelskou úlohu. Rád by promluvil i do pořadí v jednotlivých disciplínách, a také v celkovém hodnocení trojboje. Větší šance si dává mezi mládeží, které bude patřit dopoledne. „V žákovských kategoriích budeme mít určitě větší zastoupení než v dospělých a taky se na to víc připravují. Jmenoval bych Jakuba Jelínka, protože tuhle zimu hodně naposiloval a jeho zlepšení je velké. Vypadá to, že by si mohl udělat hned několik osobních rekordů. Pozadu nezůstane podle mě ani Pavel Lukášek, pokud tedy doléčil problémy s kolenem. Uvidíme, nějakou velkou hvězdu nemáme, ale nahoře být můžeme,“ vypověděl ředitel závodu a trenér mládeže Roman Weiter.

On sám jako vedoucí vrhačské skupiny AHA má dnes obhajovat loňské třetí místo v trojboji. „Záleží, jak složitá bude organizace, kolik lidí přijede. Podle toho se zúčastním i já. Ale pokud to půjde, rád bych soutěžil,“ řekl Weiter.

Aktuální dění na vyškovském sportovním stánku může zapůsobit jako malý aperitiv před atletickým vrcholem města, regionu i celé republiky. Český šampionát družstev proběhne ve Vyškově první zářijovou sobotu.

Dnes se začíná v deset hodin první disciplínou mládeže, tedy žáků, dorostenců, juniorů a veteránů. Už o hodinu dříve začne prezence a vážení nářadí. Po obědě nastoupí na plochu muži a ženy, procedury ohledně pravidel absolvují od třinácti hodin. V půl třetí začnou první pokusy v kouli.

Vrhačský trojboj

Atletický stadion Za Parkem

Mládež + veteráni

9.00 hodin – prezence, vážení nářadí, 10.00 – koule, 11.15 – disk

12.30 – oštěp.

Muži, ženy

13.00 hodin – prezence, vážení nářadí, 14.30 – koule, 15.45 – disk, 17.00 – oštěp