Co se výsledků týká, dokázali Vyškované držet krok s domácí konkurencí a v některých případech hodně potěšili své příznivce. Do této kategorie bezesporu patří český mistrovský titul a další republikové, „zemské“ i krajské medaile.

„Sezona 2020 proběhla téměř v celém rozsahu, což je vzhledem k situaci a razantním omezením kvůli Covid-19 potěšující konstatování. Karanténa sice zhatila tradiční jarní soustředění, co však nezničila, byla vůle a odhodlání, které během jarních omezení projevili samotní atleti. Nový pojem distanční trénink se ukázal jako alespoň částečně účinný prostředek k tomu, jak atlety udržet akceschopné a hlavně je v rámci možností připravit na sezonu pod širým nebem,“ shrnul vedoucí a trenér AK AHA Jiří Hajzler.

Letošní část halové sezony pro AHA uzavřela bronzová medaile z mistrovství České republiky staršího žáka Jana Koutného v běhu na tři kilometry. Letní sezona pak začala opožděně. Celorepubliková akce „Spolu na startu“ však odstartovala všechny soutěže, které jsou každoročně v atletickém kalendáři stěžejní. Uskutečnily se i tradiční akce mezinárodního či regionálního významu. Soutěže družstev dokonce proběhly v plném rozsahu. AHA Vyškov v nich měl deset družstev, což je vůbec nejvíc z celé klubové historii. Od přípravek až po družstva dospělých.

„Družstvo starších žáků po roce obhájilo titul mistrů Jihomoravského kraje, zvládlo semifinále mistrovství Moravy a Slezska a nakonec jediný bod je dělil od historického postupu na republikové mistrovství. Skvěle se prezentovalo družstvo juniorek. V dlouhodobé soutěži vybojovalo čtvrté místo na mistrovství Moravy a Slezska. Bronzové skončilo družstvo mužů ve skupině „E“ druhé ligy,“ uvedl Hajzler nejlepší umístění v týmových soutěžích.

Po jarním uvolnění covidových zákazů byl atletický kalendář nabitý. Mistrovské závody jednotlivců byly přesunuty vesměs až na zářijové termíny. Na republikové šampionáty se v nich probojovalo několik vyškovských atletů. Z nich se do první desítky republikového pořadí dostali Tereza Mazlová, Sabina Fiantová, Soňa Mihulová a Mario Hajzler a na medaile dosáhli ti nejlepší.

„Marek Kalous se stal vicemistrem republiky mezi mílaři na českém šampionátu do dvaadvaceti let v Jablonci nad Nisou. Vynikající výkon předvedl i v národním programu Zlaté tretry v Ostravě. V závěru sezony exceloval Sebastian Hajzler. Ten se stal mistrem České republiky ve skoku o tyči juniorů v Ostravě a vybojoval si zde i reprezentační dres pro nadcházející mezistátní utkání Česko – Polsko v Karpaczi. Tam podal neuvěřitelný výkon, skončil druhý za vítězným polským reprezentantem a vytvořil si nádherný osobní rekord 4,85 metru. Neuvěřitelné výsledky ještě okořenil ziskem mistrovského titulu v soutěži družstev juniorů, jako hostující atlet v dresu VSK Univerzita Brno. Přidáme-li ještě skvělé šesté místo na MČR v desetiboji juniorů, jde o zcela ojedinělou bilanci,“ zdůrazňuje Jiří Hajzler i coby otec velkého vyškovského atletického talentu.

Vyškovský AHA nezůstal pozadu i jako pořadatel významných akcí. Vyškov hostil atletický megapodnik, mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže, tedy dorosteneckých a juniorských týmů. První kolo soutěže, plánované do Třince, bylo pro karanténu v Třinci narychlo přesunuto do Vyškova. I přes nepřízeň počasí se soutěž uskutečnila v plném rozsahu, v celodenním dešti se zde představilo více jak 500 mladých atletů.

„Naši rozhodčí a pořadatelé zaslouží velké poděkování za celoroční práci, vždyť jsme uspořádali bezmála dvacet akcí, včetně tradičních mítinků. Škoda, že se poprvé neuskutečnil Běh naděje. Díky vyšší moci, když hlavní organizátor této sbírky akci celorepublikově pro tento rok zrušil. Snažíme se naše atlety vychovávat v prostředí tréninkového kolektivu. V tréninkových skupinách se atleti vzájemně motivují a jeden druhému jsou oporou. Vynikající výsledky jsou pak tou nejlepší odměnou všem trenérům a lidem kolem našich atletů a klubu,“ zdůraznil Hajzler starší.