Pro pandemii Covid-19 a následnou celostátní karanténu zrušené společné mistrovství České a Slovenské republiky mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu na deset kilometrů dostalo náhradní termín. Česká a slovenská běžecká špička se ve Slavkově utká v sobotu 27. června v podvečerních hodinách.

Pro sportovní fanoušky na Vyškovsku je to dobrá zpráva. Ve hře totiž byly dvě možnosti, úplné zrušení a přeložení na červenec, což předseda pořádajícího klubu Atletika Slavkov u Brna Jakub Navrátil nepovažoval za ideální termín.

Po uvolnění omezení sportovat chystají ve Slavkově i další soutěže. „Pro nejmladší atlety uspořádáme v sobotu 30. května dopoledne již pátý ročník Slavkovského čtyřboje přípravek. Akce je určena pouze pro závodníky našeho oddílu. V pondělí prvního června se pak připojíme k dalším 170 oddílům z celé republiky v akci Spolu na startu, jejímž cílem je společné nastartování závodní sezony po skončeném nouzovém stavu a karanténě. V tomto závodě náš oddíl pořádá klasický pětiboj pro starší žactvo a dorost,“ informoval Navrátil.