Sluníčkem zalitý stadion ve Vyškově přivítal v neděli účastníky Atletického mítinku a humanitárního Běhu Terryho Foxe ve Vyškově. Postupně se na ploše stadionu odehrávaly souboje ve vrhu koulí, skoku do výšky, běžecké závody Vyškovské míle a dvě stě metrů překážek.

„Z celkového počtu dvě stě osmnácti startujících závodníků upoutal počet soutěžících ve vrhu koulí,“ sdělil vedoucí atletického klubu AHA Vyškov Jiří Hajzler. Vítězství si odvezli z TJ Jiskra Otrokovice Adéla Prudká výkonem těsně pod devět metrů a Martin Stašek výkonem třináct metrů a třiasedmdesát centimetrů.

Souboje se též odehrály na překážkovém běhu pořádaném jako osmadvacátý ročník Malečkova memoriálu. Z vítězství se radovaly Eva Šutová z AK Kroměříž a Adam Hurta. „Smolařem závodu byl domácí Lukáš Pavelka, který upadl na vedoucí pozici na poslední překážce,“ podotkl Hajzler.

Ve Vyškovské míli byla nejpočetněji obsazena kategorie mužů s třiapadesáti závodníky. „V hlavním závodě předvedl výborný taktický výkon Martin Kučera z VSK UNI Brno, jehož trháku šest set metrů před cílem nikdo ze soupeřů neodolal,“ sdělil Hajzler. Doběhl v čase čtyři minuty a pětadvacet sekund. Vítězkou závodu žen se stala Eva Krchová z ACP Olymp Brno, jež do cíle doběhla za pět minut a sedmnáct vteřin.

Pětapadesátý ročník soutěže Velké ceny města Vyškova ve skoku vysokém se stal doménou pro obhájce loňského prvenství Dalibora Hona z AK Olomouc, který zdolal stejně jako druhý v pořadí Kamil Kotlík z TJ Jiskra Humpolec dvě stě čtyři centimetry.

Novinkou byl závod žen, který vyhrála ještě žákyně Aneta Floriánová z Brna výkonem sto devětatřicet centimetrů. Z domácích závodníků nejvíce upoutal Lukáš Pavelka, který kromě pádu na překážkách z vedoucí pozice dokázal vyhrát skok vysoký dorostenců a juniorů výkonem sto šedesát centimetrů a dominoval i ve vrhu koulí dorostenců.

Z domácích závodnic nejvíce dominovaly vítězky Vyškovské míle mladších žákyň Lucie Galatíková a vítězka starších žákyň běžkyně Radka Kalová.

V nedělním odpoledni zavítali na stadion i vyškovští občané, kteří se účastnili Běhu Terryho Foxe. Cestu na start tohoto nesoutěžního běhu se postavilo celkem sto třiapadesát účastníků. Trať účastníci běhu zdolali během, chůzí, s kočárkem a nebo také o berlích jako mladý Dominik Papp.

„V cíli mladého sportovce diváci odměnili zaslouženým potleskem,“ popsal Hajzler.

Start Běhu Terryho Foxe.