Mužský běh na jeden a půl kilometru a ženský skok o tyči. To jsou výkladní skříně vyškovského atletického klubu AHA. Tedy alespoň podle výsledků, kterých vyškovští atleti dosáhli na mistrovství Moravy a Slezska, jež se konalo o tomto víkendu v bratislavské hale Elán. V ostatních disciplínách však byli Vyškované spíše průměrní či podprůměrní. „Osvědčené opory rozhodně nezklamaly a odměnou jim byla umístění na stupních vítězů. Možnost prosadit se na čelní umístění není vzhledem ke konkurenci mnohdy i extraligových závodníků jednoduchá,“ je s výkonem svých svěřenců spokojen trenér Jiří Hajzler.

Největší naděje vkládala vyškovská výprava do loňského druhého nejoblíbenějšího sportovce okresu Jiřího Němečka. Své příznivce nezklamal a v závodě na 1500 m nakonec skončil na bronzové příčce. Dosáhl na ni díky času 4 minuty a 13,30 vteřiny.

Rovněž tyčkařka Lenka Jiříčková získala bronzovou medaili. Ve společném závodě s juniorkami a dorostenkami se s výkonem 242 centimetrů umístila desátá, mezi ženami to však stačilo na umístění na třetím místě. „Je to historický moment pro vyškovskou ženskou atletiku,“ neskrýval své nadšení z výsledku tyčkařky trenér vyškovských atletů Jiří Hajzler.

Juniorky a ženy závodily společně také v běhu na poloviční osmisetmetrové trati. Vyškov v něm zastupovalo duo Lenka Suráková a Iveta Hynštová. Ani jedna Vyškovanka však nenadchla. Ve velmi rychle rozběhnutém závodě skončila juniorka Suráková na sedmém a Iveta Hynštová na osmém místě, tedy na samém chvostu výsledkové listiny.

Protože však nejlepší z žen Jana Litvová je ze Slovenska a žádná další nezávodila, získala Hynštová titul mistryně Moravy a Slezska.

Díky nepočetnému startovnímu poli dosáhla na medaili i veteránka Anna Málková. V běhu na tři kilometry skončila takřka pětačtyřicetiletá veteránka třetí za o generaci mladšími závodnicemi. „Byly samozřejmě o třídu lepší. Přesto jsem ze závodu nadšená. Atmosféra byla výborná,“ libuje si svoji premiérovou účast v hale Málková.

Solidně si v Bratislavě vedla juniorská sprinterka Lenka Tomšíková. Postoupila až do finále šedesátimetrového sprintu juniorek a časem 8,44 vteřiny vybojovala páté místo. Její klubová kolegyně Taťána Horáková do finále těsně nepostoupila. K postupu mezi osmičku nejlepších by musela být o třináct setin vteřiny rychlejší. Další vyškovská juniorka Eva Mikesková skončila s časem 8,70 vteřiny poslední.

Vystoupení vyškovských atletů hodnotí jejich trenér Hajzler pozitivně. „Úspěšní jsou povzbuzeni do další tréninkové práce, ti, kterým to nevyšlo dle představ, alespoň vědí, kde mají přidat,“ uvedl lodivod atletů. Zároveň dodal, že mistrovství bylo především dobrou přípravou na boje v první a druhé atletické lize družstev, které jeho tým už brzy čekají.