Co víte o Vyškově? Byla jste tam někdy?

Jen jednou, na mistrovství republiky družstev. Jinak když slyším Vyškov, tak se mi vybaví hlavně vojenská základna. Přitom často jezdím kolem, ale u toho bohužel také zůstává.

Jaký na vás udělal předloňský vyškovský šampionát družstev dojem?

Škoda, že moc nevyšlo počasí. Skákala jsem do dálky, strašně pršelo, a pak jsem se hned přesunula na tyčku, kterou jsem musela odskákat v těch mokrých tretrách plných písku. Tak doufám, že letos bude mnohem lépe. Ale i tak se mi ve Vyškově moc líbilo a už se tam zase těším. Vážně.

Heslo vyškovského šampionátu zní „Z Vyškova do Londýna". Padnou nějaké limity?

Já už mám splněný limit jak na olympiádu, tak na Evropu. Jde mi tak o titul, získat ho je určitě super, ale je to krátce před mistrovstvím, takže budu závodit z plného tréninku. To ale neznamená, že se nepokusím předvést co nejlepší výkon. Chce to si zvednout před vrcholy sezony sebevědomí.

Atletka Jiřina Ptáčníková
Atletka Jiřina Ptáčníková. FOTO: Pavel Rakušan

Je pro vás důležitá při atletickém výkonu divácká podpora? Vyškovský stadion by mohl být slušně zaplněn.

Já prostě miluji, když diváci pomáhají atletům k lepším výsledkům. Čím víc lidí fandí a povzbuzuje, tak tím líp se mi závodí.

Cítíte se ve formě? Jak vidíte svoje šance na MČR?

Vzhledem k tomu, že je teprve začátek sezony, tak ve formě ještě nejsem, ladím to až na ME a OH. No a svoje šance vidím dobře. Měla bych vyhrát, když to hodně nepokazím. Mrzí mě, že u nás není nikdo, s kým bych se mohla prát o medaile. I když Romana Maláčová má letos dobrou formu, tak by to mohl byt zajímavý závod.

Pozvete fanoušky na stadion?

Určitě přijďte, protože se určitě bude na co dívat. Všichni atleti budou ve skvělé formě a budou se chtít předvést před publikem. Zároveň budou potřebovat vaši podporu.

Atletka Jiřina PtáčníkováJiřina Ptáčníková

Disciplína: skok o tyči

Narozena: 20. května 1986, Plzeň

Klub: PSK Olymp Praha

Osobní rekord: hala 470 cm, venku 466 cm

Úspěchy:

MČR: zlato 2009–2011, stříbro 2006, 2008

Univerziáda: zlato 2009