Boje o postup i o záchranu čekají vyškovské atlety. Do nové sezony atletických soutěží, která začíná už tuto sobotu, totiž vstupují ženské a mužské družstvo klubu AHA s rozdílnými cíli.

V historicky prvním roce svojí účasti v první lize nemá družstvo žen přehnané ambice. Jeho vedoucí Roman Weiter popsal cíle vyškovských žen realisticky. „Chceme se hlavně udržet, konkurence v první lize je obrovská,“ ví Weiter.

Z první atletické ligy žen sestupuje pouze jedno družstvo, Vyškovankám tedy stačí neskončit poslední. Jako největší konkurenty v boji o udržení vidí vedoucí družstva Witer především celky Zlína a Šumperku. „K nim můžeme přiřadit i Kroměříž, která postupovala zároveň s námi a měli bychom jí být
vyrovnaným soupeřem,“ myslí si Weiter.

Nejvíce nadějí pro prvoligové boje vkládá do běžkyní Ireny Petříkové, Kateřiny Doubkové, Jiřiny Kociánové, Ivety Hynštové i Lenky Surákové, nebo také sprinterky Táni Horákové. „Doufáme také, že odezní zdravotní problémy tyčkařky Lenky Jiříčkové. Ve vrhacích disciplínách je naším jediným želízkem v ohni Lucie Mlejnková,“ říká Roman Weiter.

Zatímco ženy AHA Vyškov se soustředí na to neskončit poslední v první lize, muži mají ve druhé lize úkol zcela opačný. Jejich cílem je postup do baráže a v ní vybojování účasti ve vyšší soutěži. První krok k tomu mohou udělat už v sobotu na závodech v Uherském Hradišti. Prvoligové ženy čeká stejný den cesta na opačný konec Moravy do Třince. „Už proto by měli muži postoupit výše. Jezdili bychom tak na stejné závody,“ uzavřel vedoucí ženského družstva Roman Weiter.