Bučovičtí přivezli jedno vítězství z půdy obhájce prvoligového titulu Klasiku Frýdek-Místek.

Loňský vítěz I. ligy byl v zápase jasným favoritem. Za Klasik nastoupilo několik hráčů s extraligovými zkušenostmi z týmu úřadujícího mistra Arrows Ostrava. Domácí roli potvrdili jen v prvním utkání, navíc po zcela vyrovnaném průběhu. „Měli jsme lepší nadhazovače a obrana pracovala bezchybně. Bohužel nám úplně nevyšla pálka. I tak je to dobrý výsledek a s hrou jsem spokojen,“ zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Jiří Foitl.

I. LIGA

Klasik Frýdek-Místek - Pelikans Bučovice 4:2
Průběh: 4. směna - 3:0, 8. - 1:1, 9. - 0:1.
Klasik Frýdek-Místek - Pelikans Bučovice 7:9
Průběh: 1. směna - 3:3, 3.- 0:2, 5. - 0:2, 9. - 4:2.
Sestava Pelikans: M. Čiháček, J. Foitl ml., A. Kubečka, G. Košičan, V. Koudelka, A. Gartšík, L. Krejčí, L. Y. T. Paredes, Marek Posolda, Michal Posolda, L. Řehůřek, J. Svoboda, D. Šmehlík, O. Vykoukal, T. Vykoukal.
Trenér: Jiří Foitl st.
Manažer: Lubomír Vykoukal.

Pelikáni se hned v první směně dostali do skórovací pozice. Bohužel šanci nevyužili. Klasikům se v útoku vedlo lépe a bez autu obsadili druhou a třetí metu. V té chvíli Pelikáni zahráli málokdy vídaný trojaut (tzv. triple play) a Klasiky sesadili ze sedla. Celou akci v podstatě zařídil Adam Kubečka, kterému na třetí metě asistovala kubánská posila Pelikánů Leo Paredes.

Obrana Bučovic vedená nadhazovačem Onřejem Vykoukalem s chytačem Danielem Šmehlíkem pak pracovala téměř bezchybně a až do čtvrté směny byl stav 0:0. Potom se Klasikům podařil jeden nečekaný odpal a odskočili o tři body. Zápas byl ale dále vyrovnaný. Od šesté směny trenér Foitl nasadil nové posily z Draků Brno. Na kopec nadhazovače Jana Svobodu a chytače Lukáše Řehůřka. Ti soupeře v podstatě k ničemu nepustili. V závěru zápasu se Pelikáni snažili ještě výsledek otočit, ale podařilo se jim jen snížit na konečných 2:4.

Celá odveta se hrála za deště. Pelikáni začali bez respektu. Ondřej Vykoukal, Marek Posolda a Lukáš Řehůřek postupně obsadili všechny tři mety. Na pálce pak Tomáš Vykoukal odpalem „poslal domů“ dva body. Za Pelikány začal nadhazovat Leo Paredes. Silného soupeře po celou dobu nepustil k nějaké dobré hře. Navíc jeho spoluhráči v obraně hráli bezchybně. Pelikáni postupně navyšovali vedení, v poslední deváté směně již vedli 9:3 a vypadalo to na jasnou výhru. Soupeř se ale na závěr ještě vybičoval k pokusu o zvrat. Podařilo se mu sice stáhnout čtyři body a pak jeho jízdu zakončil skvělým chytem v zadním poli Matouš Čiháček.

Jako obvykle spolehlivý výkon odvedl Leo Paredes, který odházel celý vítězný zápas tzv. complete game a s prvním pobyl na hřišti plných osm hodin. „Jsem spokojený ale strašně unavený,“ přiznal po zápase.

„Na začátek sezony dobrý výkon proti týmu s několika extraligovými hráči. Vezeme jednu výhru, což je skvělé. Hrál jsem možná stovky zápasů ale dnes poprvé jsem na živo viděl triple play,“ usmíval se jeden z dvojice brněnských posil Lukáš Řehůřek.

„Tým ukázal svoji sílu a věřím, že bude schopen konkurovat soupeřům ze silné čtyřky. Samozřejmě zdůrazňuji potřebu zapracovat na zlepšení páky,“ neskrýval spokojenost trenér Foitl.

Při odjezdu navázal na výborný výkon hráčů řidič autobusu s bučovickou výpravou. „Autobus je vyvedený v barvách fotbalové Zbrojovky Brno. Takže šófer musel bránit polepení nálepkami od místních fanoušků ostravského Baníku. Bodrý Moravan svůj stroj uhájil. Jako vyznamenání dostal v zápase zlomenou pálku našeho Tomáše,“ potvrdil pozápasovou pohodu v bučovickém táboře manažer Pelikánů Lubomír Vykoukal.