Bučovičtí Pelikáni, tedy baseballisté jihomoravského oblastního přeboru mužů, mají před sebou další ostrý zápas. Ještě ostřejší než obvykle. Budou mít znovu po týdnu výhodu domácího prostředí, ale co jim bude platná proti těžkému kalibru brněnských Draků B, to je otázkou.

Jisté ale je, že domácí si minulý týden posílili sebevědomí druhou výhrou sezony. Měli původně hrát na půdě Kyjova, ale tamní hřiště „pod vodou“ vydalo zákaz. Obě strany se tak domluvily na utkání u Pelikánů a domácí v něm vyhráli 9:6. Teď je ale čeká něco úplně jiného. Tvrdší oříšek, rozlousknout ho bude vyžadovat bezchybný výkon a ještě kus štěstí.

Do Bučovic zavítají zatím neporažení Draci Brno B. „Silný soupeř. Minule jsme je sice trochu potrápili, mysleli si, že nás přejedou v pár směnách, a my odehráli zápas se ctí. Přesto jsme vysoko prohráli,“ zavzpomínal na úvodní vzájemný střet bučovický trenér Lubomír Vykoukal. Jeho tým tehdy prohrál 12:2.

Síla Draků spočívá hlavně ve faktu, že právě za rezervu pravidelně nastupuje enkláva juniorských borců toho klubu s extraligovými zkušenostmi. A bude tomu i tentokrát, i když původně to vypadalo, že budou mít jiný zápasový program, a to v pražské Krči. „Chtěli nás přeložit na jindy, ale my nesouhlasili. Není totiž na kdy. Pak se jim podařilo posunout to v Praze. Chtějí prostě naši soutěž stoprocentně vyhrát a postoupit do českomoravské ligy, aby mohli právě junioři hrát v kvalitnějším prostředí,“ popsal situaci kouč.

Poslední zprávy hovoří o tom, že Brňané budou mít v neděli napilno. Ráno start v pražské Krči, pak přesun přes půl republiky a odpoledne už budou očekáváni v Pelikans areně. „Budou toho mít hodně za sebou, přeci jenom třeba tříhodinový zápas v Krči, pak únavné cestování. Může to být naše malá výhoda,“ předpověděl Vykoukal.

Přesto Bučovičtí zůstávají nohama pevně na zemi. Moc dobře ví, kdo se proti nim postaví. „Jak říkám, moc šancí nemáme. Ale neznamená to, že žádnou. Když bude mít náš nadhazovač svůj den, uděláme nějaké body na pálce, pak se toho může stát hodně. Pravděpodobnost ale jistě není velká,“ uzavřel teoretický rozbor lodivod Pelikánů. Praxe je tedy na programu v neděli od šestnácti hodin na hřišti U Škol.