Slezané do baráže rovněž postoupili z I. ligy. O jejich kvalitách svědčí i loňský prvoligový titul. Po vyrovnaných soubojích si soupeři připsali po jednom vítězství. Přesto se domácí tábor shodl, že je to ztráta.

Baráž o extraligu

Pelikans Bučovice – Klasik
Frýdek Místek 11:10 a 3:5

Jako domácí tým měli Pelikáni v prvním utkání výhodu dohrávky. To se v závěru ukázalo jako velmi důležité. Na nadhozu začal mladík Tomáš Jurčík a nevedl si vůbec špatně. Pelikáni šli hned v první směně do vedení 2:0. Soupeř pak dotahoval a na konci třetí směny byl stav 3:2 . Na začátku čtvrté směny se zdálo, že soupeř našel zbraň na Jurčíkovi nadhozy a třikrát skóroval. Domácí v její dohrávce také zabrali a i díky homerunu Leonarda Paredese přidali čtyři body. V další směně se Jurčík dokázal vrátit na svůj předchozí výkon a Klasik nepustil k dalším bodům.

V šesté směně se na kopec postavil nový nadhazovač Pavel Pařízek. Ten měl skoro dvouletou pauzu a trenér potřeboval vidět jeho výkon v zápase. „Myslím, že se rychle dostane do zápasového módu a bude přínosem pro nadcházejícím boje,“ poznamenal k jeho výkonu kouč Jiří Foitl starší.

Na poslední dvě směny poslal trenér vyhrát zápas Ondřeje Králíka. Na začátku deváté směny se ale Klasikúm podařilo vyrovnat na 10:10. Pelikáni pak využili výhodu dohrávky. Nejdříve se na mety dostali Petr Jareš a Jakub Kubečka. Potom přišel na pálku Filip Fabián a odpálil dlouhý sebeobětovací odpal, po kterém Petr Jareš získal poslední rozhodující bod.

„Výhra 11:10 po více než třech hodinách hry byla zasloužená. Trenér mohl použít čtyři nadhazovače, a přesto měl ještě dostatek v záloze do dalšího zápasu. Tentokrát jsme byli silní na pálce a zaznamenali třináct hitú,“ radoval se z vítězství v barážové premiéře předseda Pelikans Lubomír Vykoukal.

Druhý zápas začal na nadhozu už uzdravený Ondřej Vykoukal. Oba nadhazovači rychle vyřizovali pálkaře soupeře. V útoku byli ale Klasici o trochu úspěšnější. V první a třetí směně zaznamenali po bodu, Pelikáni vyšli na pálce s nulou. Ve čtvrté směně Bučovičtí udělali v obraně několik chyb a soupeř díky tomu třikrát skóroval.

„Stav 0:5 v polovině zápasu už byl na pováženou. V dalších dvou směnách jsme sice tlak soupeře zastavili, ale sami jsme nebyli schopni dotáhnout své hráče na metách až k potřebným bodům,“ posteskl si předseda klubu.

V šesté směně patřil kopec Leo Paredesovi. Jako chytač k němu přišel Filip Fabián, který vystřídal už dva zápasy hrajícího Jakuba Kubečku. Oba nadhazovači i nadále udržovali bezbodový stav. Až v osmé směně se Pelikáni konečně pálkařsky probudili. Vojtěch Koudelka se po chybě soupeře dostal na metu a po něm pálící Leo Paredes zaznamenal svůj druhý homerun v jednom dni a snížil na 2:5. Frýdek začal střídat nadhazovače, aby zastavil nápor domácích. Po chybě vnitřního pole ještě za Pelikány doběhl Michal Posolda. Před poslední směnou tak byl stav 3:5.

„Kluci byli rozhodnuti skóre zvrátit. Filip Fabián se po dobrém odpalu dostal na třetí metu. Soupeř z obavy z dalšího homerunu, a tím i vyrovnání, pustil zadarmo na metu Lea Paredese. To se ukázalo jako rozhodující, protože další naši pálkaři již nedokázali získat body,“ popsal Vykoukal koncovku druhého klání.

Že je konečný stav 5:3 pro Klasik pro domácí zklamáním netajil ani trenér. „Nejsem spokojený. Ještě loni bych po jedné výhře nad Klasiky skákal radostí dva metry vysoko. Dnes jsem ale zklamaný. Bohužel po prvním vyhraném zápasu bylo v dugoutu (na střídačce, pozn. red.) mrtvo a nikdo nedokázal tým včas probrat k otočení skóre. Nestačí, že nadhazovači mají dobré statistiky. Jen tři naše odpaly za celý zápas nemůžou zajistit vítězství,“ zdůraznil Foitl st.

V sobotu hrají Pelikáni další zápasy v Hluboké nad Vltavou. „Soupeř právě otevřel úplně nové hřiště a bude chtít využít domácího prostředí ke křtu dvěma výhrami. Totéž ale chceme i my, takže to mohou být výborné souboje,“ naznačil další plány Vykoukal.

Na domácí stadionek se pak Pelikáni vrátí v neděli 9. srpna dvojzápasem s Bleskem Jablonec.