„Zatímco všechny týmy 1. Ligy se významně posilovaly i o hráče z Ameriky, my jsme zaznamenali spíše odchody. Finanční situace klubu neumožňuje angažování trenéra a ani získat posily na rozhodující pozice. Novým hrajícím trenérem a manažerem se stal dlouholetý hráč Jakub Kubečka,“ naznačil letos asi skromnější plány Pelikánů předseda klubu Lubomír Vykoukal..

V Blansku čekal Pelikány tým, který sestoupil z extraligy, a pro prořídlou sestavu Pelikánů byl nepřekonatelným soupeřem. „Důvodem je určitě i to, že trenérovi chybělo několik hráčů. Proti Pelikanům nastoupili i dva hráči, kteří poslední dva roky hráli za Bučovice. S tím se ale nový trenér a manažer v jedné osobě bude muset porvat. V prvním zápase jsme díky mnoha chybám v poli nepodrželi své nadhazovače. Ve druhém byla situace o něco lepší, na příznivější výsledek to ale nebylo. Bohužel došlo i ke zranění tří hráčů, kteří mohou v dalších zápasech chybět. V obou utkáních hráči udělali mnoho chyb a většině se nedařilo ani na pálce,“ dodal Vykoukal.

V Blansku měly hrát i bučovické naděje. Zápasy U10 ale byly pro podmáčený terén zrušeny.

Nejmladší Pelikáni U8 pořádali turnaj na domácím hřišti. Zúčastnili se Draci Brno, Hroši Brno a Třebíč Nuclears. Malí Pelikáni si vedli proti velkým týmům dobře, i když oba svoje zápasy prohráli. S Třebíčí 8:15 a s Hrochy Brno 12:15. Protože počasí bylo velmi nepříznivé, musely být poslední zápasy zrušeny.

Další dva zápasy 1. ligy odehrají Pelikáni v sobotu 16. dubna doma proti dalšímu týmu, který ještě loni hrál extraligu. Kotlářka Praha v prvních dvou zápasech porazila Frýdek-Místek a bude pro domácí těžkým oříškem. Zápasy začnou ve 13.00 a 16.00 hodin.