Minule ukázaly, že nepatří do suterénu tabulky, teď jsou připraveny udělat vše, aby vítězně i pokračovaly.

Basketbalové družstvo Vyškova prožívá v soutěži OP II. žen a starších dorostenek zvláštní sezonu. Několikrát bylo v jejím dosavadním průběhu od dílčího vítězství, ale nepodařilo se to plných jedenáct kol. Kýžený zlom paradoxně přišel až v souboji s lídrem tabulky Baníkem Ratíškovice. „To byl úspěch. Předvedli jsme, že můžeme vyhrávat, a to s kýmkoli,“ uvedl trenér Miloslav Brtníček.

A vyškovský výběr věří, že nezůstane jen při jedné výhře, ale přijde dlouhotrvající zlepšení. Dokázat, že mají pravdu, mohou už v zítřejším dvojduelu na domácí palubovce proti Uherskému Brodu. Zvlášť, když sobotní protivník posledního, tedy šestého Vyškova, figuruje na čtvrté příčce a jeho náskok činí tři body. V případě dvojitého úspěchu by se tak rozdíl mezi celky snížil na jediný bod.

Cesta k cíli povede podle vyškovského kouče přes výborný výkon od všech a také striktnost sudích. Hostující basketbalistky jsou totiž známy důrazem v osobních soubojích. „Zatím se proti nim nedařilo, protože nám nedávají prostor. Jsou tvrdé v osobních střetech. Záleží, co povolí rozhodčí. Ale je to hratelný soupeř,“ tvrdí Brtníček. Ten také potvrzuje, že těsně před zápasem vládne mezi jeho svěřenkyněmi dobrá nálada, protože úspěch z před dvou týdnů jim vlil novou krev do žil. „Psychika se určitě zvedla opravdu neúměrným způsobem, věříme si,“ dodal.

Vyškovského lodivoda hřeje a zároveň trochu trápí ještě jedna věc. V současné době už totiž disponuje hned dvaadvaceti hráčkami. „Přišly některé nové holky, je vidět, že jdeme správným směrem,“ řekl trenér. Společně s tímto pozitivem ale pro něj vzniklo dilema, zda vsadit na osvědčenou sestavu nebo dát příležitost i některým ostatním. „Je to těžké zvolit cestu, zkušenost nebo mládí. Přemýšlím o tom každou minutu, rozhodnu se těsně před utkáním,“ vyhlásil. Domácím hraje do karet také to, že se ani jedna z nich nepotýká s vážnějšími zdravotními problémy, které by mohly ohrozit jejich víkendový start.

Jestli tedy vyškovské ženy udělají druhý a třetí krok k vzestupu či opět spadnou zpět do světa proher, se dozvíme zítra. Ve sportovní hale Za parkem začínají střetnutí v devět ráno a v pravé poledne. Cíl Vyškova je přitom už teď jasný. „Věřím, že soupeře nepodceníme. My je prostě udoláme. Bereme minimálně jedno vítězství, a uděláme vše pro dvě,“ uzavřel Brtníček. Důležitost klání spočívá i tom, že za čtrnáct dní zajíždí Vyškov na půdu předposledních Bílovic nad Svitavou.