Zlomení série, začátek nové o mnoho příjemnější, konec proher a o sto procent zvednuté sebevědomí. Takovéto ohlasy létají kolem vyškovského celku basketbalistek po z jejich pohledu skvělé sobotě. O něco horší pocity pak provázejí výběr do šestnácti let, jenž nestačil na lídra své soutěže.

Oblastní přebor začal pro basketbalistky Vyškova velmi špatně. Prvních jedenáct utkání prohrály a poprvé zvedly po konečném hvizdu sudích ruce nad hlavu až paradoxně proti lídru z Ratíškovic. To je ale posílilo po psychické stránce, a tak hýřily před domácím dvojutkáním s Uherským Brodem optimismem. „Soupeř hraje velmi tvrdě, bude hodně záležet na tom, co dovolí rozhodčí. My si ale věříme a chceme minimálně jednu výhru, dvě budou super,“ prozradil cíle trenér Miloslav Brtníček před duelem. Ten také věděl, že v případě dvojnásobného úspěchu by se jeho tým dotáhl na víkendové soupeřky na rozdíl jediného bodu, a tak k opuštění průběžného posledního místa by příliš nechybělo.

Úvodní ranní střetnutí začalo o trochu lépe pro hostující hráčky. Těm se více dařilo při střelbě a po první čtvrtině vedly o čtyři body. I když se pak vedení přelévalo střídavě na obě strany, před posledním dějstvím byl k úspěchu blíže Uherský Brod. „Přijely přesně s tím, co jsme od nich očekávali. Vše mají založeno na dobrém pohybu a agresivitě. To se dá těžko bránit a my jsme je dlouho neuměli bránit. V závěru jsme to ale zlomili,“ sdělil kouč. Jeho tým totiž ve čtvrté čtvrtině doslova exceloval. Tuto část hry vyhrál 23:9 a to znamenalo celkový výsledek 60:48.

V pravé poledne přišla na řadu odveta. A v ní se ukázaly ve vyškovském dresu některé jiné hráčky. „Máme spoustu nových holek. A tak jsme se rozhodli, že na rozdíl od předchozího zápasu pošleme na palubovku jen základní osu zkušených a dáme možnost i těm dalším. Ať ukážou, co umí,“ objasnil Brtníček. I tento riskantní krok se mu podařil.

Vyškov dokázal v takto poskládané sestavě držet s protivníkem krok do poločasu, při němž na ukazateli skóre svítilo 28:28, a v třetí čtvrtině zaúřadoval. Přišla lepší produktivita útoku a několik povedených rychlých protiútoků. Výsledek? Vítězství 64:58 i přes veškerou snahu hostů o obrat v závěrečných minutách. „Dnešní výsledek je důsledkem mnoha věcí. Jak jsem doufal, přijeli korektní rozhodčí a příliš tvrdé zákroky Brodu pískali. My pak nedělali moc chyb, vycházely nám brejky a předvedli jsme dobrou techniku. Přehráli jsme je,“ zhodnotil trenér. Jeho celek sice stále figuruje na nejhorším šestém místě přeboru, ale je krůček od toho, aby ho opustil. Střelecky zářila s dvaapadesáti body Ševčíková.

Opačnou situaci prožívají vyškovští dorostenci do šestnácti let. Ti se sice pohybují v nejvyšších patrech kategorie Západ OP I., ale tato sobota se jim hodnotit příliš dobře nebude. Ani v domácím prostředí totiž nestačili na lídra přeboru BC Vysočina 65:87 a 59:71. Jejich výkon se nedá označit za špatný, ale trénovanější a vyzrálejší tým z Jihlavska vždy zařadil ten správný rychlostní stupeň. Velice dobře se v domácích řadách ukázali více než třicetibodový Švarc, Slouka a Medgyesy.