Basketbalový klub Vyškov uspořádal již devatenáctý ročník seniorského turnaje Memoriál Dr. V. Ščudly. Akce se konala v sobotu ve sportovní hale za parkem.

„Hlavní myšlenkou turnaje nebylo vítězství, ale potkat se se všemi kamarády. Je to taková tradice. V každém zúčastněném týmu je odchovanec vyškovského basketbalu,“ řekl Jiří Fojt.

O celkové vítězství usilovala družstva basketbalový klub Prostějov, Sokol Husovice, Loko Trutnov a Basketbalový klub Vyškov. „Po sportovní stránce bylo vidět, že i přes vyšší věk hráči basketbalové dovednosti nezapomněli. Pouze fyzička a odolnost těla nebyla jako dříve. Celkové obsazení hráčů bylo velmi dobré. Kromě týmu Vyškova všichni dříve působili ve druhé a třetí lize,“sdělil Jiří Fojt.

Na hřišti se objevili i někteří bývalí ligoví hráči jako jsou Hlaváček či Malčik. V prvním zápase porazil Sokol Husovice Vyškov a ve druhém Prostějov Trutnov. V souboji o třetí místo zvítězil Vyškov nad Trutnovem po dobrém výkonu 56:50. Ve finále vrátil Sokol Husovice Prostějovu porážku z loňského finále a po vyrovnaném průběhu pak celkově lepším závěrem zvítězil 64:42, když v poslední čtvrtině rozhodli utkání čtrnáctibodovým rozdílem.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Martin Sobotka z husovického mužstva. Během dvou utkání nastřílel dohromady dvaačtyřicet bodů. Hned za ním se umístil trutnovský Hlaváček, jenž zaznamenal čtyriadvacet bodů.

Po sportovní stránce se klání dle hráčů vydařilo a na závěrečném posezení v jedné z vyškovských restauraci přislíbila družstva účast na jubilejním dvacátém ročníku.