Vyškovské náměstí čeká ve čtvrtek opravdu nevšední sportovní podívaná. Česká streetballová federace totiž společně s Jihomoravským krajem pořádají pro mladé příznivce košíkové pod širým nebem šestidílnou sérii streetballových turnajů po okresních městech. Druhý ročník této akce právě probíhá pod záštitou prvního náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Milana Venclíka a představitelů jednotlivých měst.

Po Břeclavi a Hodoníně se třetí dějství uskuteční právě na Masarykově náměstí ve Vyškově. Chlapci a dívky si tak mohou vyzkoušet, jaké je to hrát mimo halu. Součástí projektu je i materiální podpora mládeže v Jihomoravském kraji. Každý basketbalový klub z pořádajícího města dostane šek ve výši deset tisíc korun na nákup vybavení pro mladé basketbalisty.

Startovné při tomto klání neexistuje. Součástí programu je kromě střetnutí mužstev i individuální soutěž v trestných hodech a také v počtu zásahů za tři body. Prezence jednotlivých týmů, které se budou chtít aktivně zúčastnit, bude probíhat od půl druhé.