Vyškovští příznivci basketbalu se o víkendu rozhodně nenudili. Okresní soutěže jim totiž nabídly bohatý program zápasů domácích celků mužů, žen a chlapců do čtrnácti let. Z vítězství, a to hned dvojnásobného, se ovšem nakonec radovali jen muži.

V tabulce okresního přeboru druhé třídy vyškovské ženy nastoupily proti o příčku lepším Bílovicím nad Svitavou. V případě vítězství tak mohly přeskočit svého soupeře, ale to se nestalo.

V prvním zápasu k tomu ale neměly daleko. Po první čtvrtině měly dokonce tříbodový náskok, ale zhruba od poloviny střetnutí se už projevovala větší herní pohoda hostujících basketbalistek. Přestože domácí s Bílovicemi držely krok, prohrály nakonec první bitvu o sedm bodů v poměru 55:62.

„Bojovali jsme myslím velmi dobře a dlouho to vypadalo, že by to mohlo vyjít. Pro Bílovice ale hovořila úspěšnost při trojkových pokusech a naše nevyužití trestných hodů,“ zdůvodnil trenér Vyškova Miloslav Brtníček.

Jeho slova podporuje fakt, že jeho svěřenkyně proměnily z šestnácti trestných hodů jen dva. A vyškovského kouče rozhodně nepotěšil druhý zápas. Ten už totiž měl jiný průběh, a to jasně ve prospěch Bílovic.

První dějství se dá označit za vyrovnané, ale pak už se soupeř vydal důrazně směrem k zisku další výhry. Zejména na třetí čtvrtinu by domácí hráčky nejraději zapomněly, protože ji prohrály o dvacet bodů. Celkové skóre znělo 45:84.

„Je to škoda. Velký problém nastal v bránění bílovických trojkových pokusů. Věděli jsme, že takto střílí hodně, ale stejně jsme to neeliminovali. Holky se tam nestíhaly přesunout, osobní obranu nemáme tak nacvičenou,“ shrnul Brtníček.

V šestičlenné tabulce prozatím pátí hráči Vyškova přivítali na své palubovce třetí Slávii Kroměříž. A začali velmi dobře, když po první části hry vedli o bod. O vítězi ale rozhodla druhá čtvrtina, jíž Kroměříž vyhrála o čtrnáct bodů. Duel se pak dohrával v poklidu a hosté vyhráli 95:67.

Druhé utkání ale nabídlo velkou dramatičnost. Přestože zástupci Vyškova prohrávali před poslední desetiminutovkou o šest bodů, dokázali si vynutit po výsledku 81:81 prodloužení. V něm se ale hosté nenechali pokořit a odvezli si plný bodový zisk díky skóre 89:95.

Jméno vyškovského basketbalu ale uhájili muži. Ti nejprve v sobotu narazili na Kyjov a bylo po celý průběh vidět, že se střetli vyrovnaní soupeři. Přesto domácí soupeře nakonec udolali 80:70, když jim k tomu v závěru pomohly hlavně trestné hody.

O vítězi nedělního duelu proti Znojmu se pak rozhodlo v prodloužení. Souboj, v němž domácí střídali světlejší a černější okamžiky, dospěl až do skóre 70:70. V prodloužení znovu Vyškov podrželo proměňování trestných hodů a důsledkem byla tříbodová výhra v poměru 84:81.